هنگامی که صحبت از کار در ارتفاع به‌ویژه در مناطق صعب‌العبور به میان می‌آید، راپل یکی از ایمن‌ترین و کارآمدترین روش‌هاست. در این روش، افراد به وسیله هارنس و طناب استاتیک صنعتی، پشتیبانی می‌شوند. راپل به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به راحتی بتوانند بر روی نمای ساختمان‌های بلندمرتبه، عملیاتی چون شستشو، آب‌بندی، رنگ‌آمیزی و غیره را انجام دهند. راپل در گیلان، علاوه‌بر تطبیق‌پذیری، بسیار مقرون‌به‌صرفه است و در مقایسه با روش‌های سنتی مثل داربست زدن، کاملا بدون دردسر و در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در این‌باره صحبت کنیم.

راپل چیست؟

راپل به معنی لغزش به سمت پایین به وسیله طناب‌ است. هنگامی که اسم راپل را می‌شنوید، به احتمال زیاد، تصویری از صخره‌نوردی یا صعودهای جسورانه از دامنه‌های شیب‌دار کوه به ذهن‌تان خطور می‌کند. با این‌حال، امروزه راپل جایگزینی ایمن و مقرون‌به‌صرفه برای روش‌های معمولی و سنتی برای تمیز کردن، نگهداری و بازسازی نمای ساختمان و سایر ویژگی‌های خارجی آن است. راپل نیاز به داربست را از بین می‌برد و یک جایگزین محبوب برای روش‌های دسترسی برقی مانند استفاده از بالابر قیچی در بازسازی و نگهداری ساختمان است.

کار در ارتفاع بدون داربست

راپل در مقایسه با روش‌های دسترسی سنتی، بسیار سریع برپا و برچیده می‌شود. این امر به معنی تداخل کمتر با سایر عملیات تاسیسات است و موجب به حداقل رساندن زمان عملیات و محیط کار ایمن‌تر برای همه می‌شود. راپل در گیلان، پیاده‌روها یا کناره‌های جاده را اشغال نمی‌کند و سازگار با محیط‌زیست است، زیرا در مقایسه با روش‌های سنتی کمترین خرابی را به بار می‌آورد و حتی برای دسترسی به بلندترین یا تنگ‌ترین مناطق، نیازی به سوخت یا برق ندارد.

در دکتر عایق، هدف اولیه هنگام استفاده از راپل، انجام کار بهینه، با حداقل آسیب، حوادث یا اتفاقات خطرناک است. به‌منظور حصول اطمینان از رعایت ایمنی در کار و اجتناب از آسیب به اموال یا آسیب به محیط‌زیست، ما برنامه‌ریزی و ارزیابی ریسک دقیقی برای هر عملیات انجام می‌دهیم. برای درخواست خدمات راپل برای نمای ساختمان در رشت و گیلان با ما تماس بگیرید.

تجهیزات راپل در گیلان

راپل کار به چه چیزهایی نیاز دارد؟

برای انجام راپل در گیلان به یکسری تجهیزات نیاز است که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

 • اسندر
  اسندر به تکنسین اجازه می‌دهد تا از طناب‌ها بالا برود. کارکرد آن تقریباً مشابه یک گیره اصطکاکی است که در در طول طناب می‌لغزد، اما با اعمال وزن در جای خود قفل می‌شود.
 • دیسندر
  دیسندر برای پایین آوردن تکنسین‌ها استفاده می‌شود و به آن‌ها اجازه می‌دهد، این کار را با سرعت کنترل‌شده انجام دهند. همانند اسندرها، آن‌ها با استفاده از مفهوم اصطکاک کار می‌کنند. یک دیسندر نیز باید دارای مکانیزم خود ترمزگیری باشد که درصورت رها کردن دستگاه توسط اپراتور درگیر می‌شود.
 • تسمه / جاذب انرژی
  تسمه‌ها و جاذب‌های انرژی برای اتصال یک هارنس به یک انکر بکار می‌رود. این سیستم، رایج‌ترین نوع سیستم توقف سقوط است که در راپل مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای کاهش نیروی وارد بر بدن در هنگام سقوط طراحی شده است.
 • هارنس
  انواع مختلفی از هارنس موجود است که رایج‌ترین آنها هارنس تمام‌بدن است. هارنس تمام‌بدن، طیف گسترده‌ای از نقاط اتصال را فراهم می‌کند و بیشتر در کاربردهای صنعتی یا نجات استفاده می‌شود.
 • کلاه ایمنی
  یک عنصر ایمنی ضروری برای راپل، کلاه ایمنی است که از تکنسین‌ها در برابر سقوط آوار یا سایر ضربه‌های سر محافظت می‌کند.
 • طناب
  اصلی‌ترین جزء راپل، طناب‌ها هستند که بدون آن‌ها راپل مفهومی ندارد. این طناب‌ها به گونه‌ای طراحی و ساخته می‌شوند که بسیار قوی و در عین‌حال انعطاف‌پذیر و سبک‌وزن باشند. تمام طناب‌های مورد استفاده در راپل، باید استانداردهای ایمنی مورد نیاز را داشته باشند.

ایمنی با راپل در گیلان

ایمنی در راپل و دسترسی با طناب

شاید در نگاه اول، راپل خطرناک به نظر برسد، اما در واقعیت و از نظر آماری، امن‌ترین روش دسترسی است. این ایمنی بالا به‌دلیل آموزش دقیق موردنیاز برای توانایی انجام راپل است. علاوه‌براین، تجهیزات دسترسی با طناب و انکرها باید به‌طور معمول بازرسی شوند.

همه تکنسین‌های دکتر عایق که در عملیات راپل در گیلان شرکت می‌کنند، دوره‌های آموزشی حرفه‌ای را برای آن پشت‌سر گذاشته‌اند و آموزش‌های جدید را به‌طور منظم دنبال می‌کنند تا مطمئن شوند که واجد شرایط هستند و تمام مهارت‌های مورد نیاز را یاد گرفته‌اند.

ما اطمینان حاصل می‌کنیم که همه تکنسین‌های راپل می‌دانند چگونه ایمن کار کنند و تمام اصول ایمنی را رعایت می‌کنند. علاوه‌براین، آن‌ها برای حمایت از یکدیگر در هنگام وقوع حوادث یا صدمات، آموزش دیده‌اند. از نظر آماری، هیچ راهی ایمن‌تر از دسترسی با طناب برای انجام کارهای نظافت یا بازسازی نمای ساختمان‌های مرتفع وجود ندارد.

اگر سوالی در این زمینه دارید یا نیاز به خدمات راپل در رشت و شمال کشور دارید با ما تماس بگیرید. دکتر عایق به‌عنوان معتبرترین و باسابقه‌ترین شرکت ارائه‌دهنده خدمات راپل، آمادگی دارد تا بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات راپل را به شما ارائه دهد.[/vc_column_text]

راپل در گیلان برای چه خدماتی استفاده می‌شود؟

کاربردهای دسترسی با طناب بسیار متنوع هستند و می‌توان از آن‌ها برای ارائه خدمات مختلفی مانند بازرسی بصری و عکسبرداری، تعمیر و نگهداری، نقاشی و رنگ‌آمیزی، نصب سیستم‌ها و موارد دیگر استفاده کرد. رایج‌ترین کاربردهای راپل شامل بازرسی ساختمان و سازه، نقشه‌برداری، نگهداری و ساخت‌و‌ساز بر روی پل‌ها، برج‌ها، سدها، توربین‌های بادی، دودکش‌ها و پشته‌های صنعتی، مخازن و سیلوها، کشتی‌ها و ساختمان‌ها است. تکنسین‌های دارای مجوز راپل همچنین می‌توانند از روش‌های تخصصی برای جوشکاری، برش و جابجایی مواد سنگین استفاده کنند.

 

راپل در گیلان با دکتر عایق

مزایای راپل در گیلان چیست؟

راپل مزایای زیادی به همراه دارد که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

انعطاف‌پذیری

تقریباً هر نوع ساختمان و سازه‌ای با طناب قابل دسترسی است. تکنسین‌های با تجربه دکتر عایق می‌توانند خدمات راپل را برای انواع ساختمان‌ها از جمله ساختمان‌هایی که در زمین‌های مختلف، در محیط‌های غیرعادی و دارای ارتفاع قابل توجهی هستند، ارائه دهند. راپل بسیار انعطاف‌پذیر است و می‌تواند برای مناطقی اجرا شود که با تجهیزات سنتی مانند داربست نمی‌توان به آن دسترسی پیدا کرد.

تطبیق‌پذیری از مزایای راپل در گیلان

تکنسین‌های راپل، متخصصان بسیار با تجربه‌ای هستند که از مهارت‌های خود برای خدمات مختلف استفاده می‌کنند. این خدمات می‌تواند شامل کارهای تمیز کردن، رنگ‌آمیزی، ترمیم آجرکاری یا سنگ‌کاری نما و غیره باشد. تکنسین‌های ماهر راپل می‌توانند همه کارها را بدون نیاز به سایر افراد حرفه‌ای انجام دهند.

ایمنی بالای راپل در گیلان

راپل، تحت مقررات و اصول ایمنی ویژه‌ای انجام می‌شود.فقط افرادی که به‌طور خاص آموزش دیده‌اند و با تجربه هستند مجاز به انجام این نوع کار هستند.

سرعت بالای راپل در گیلان

دسترسی با طناب، به‌طورکلی خدمات سریع‌تری نسبت به راهکارهای جایگزین ارائه می‌دهد. زمان‌ راه‌اندازی آن کوتاه است و بدون داربست انجام می‌شود. پس از آن، تکنسین‌ها می‌توانند کار خود را شروع کنند.

مقرون‌به‌صرفه بودن راپل در گیلان

با وجود تجهیزات کمتر و زمان بسیار کمتر برای راه‌اندازی و همچنین نیروی انسانی کمتر، راپل معمولا مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه‌حل برای بسیاری از ساختمان‌هاست. تکنسین‌های راپل می‌توانند به سرعت کار خود را شروع کنند و آن را در زمان مناسب به پایان برسانند. با استفاده از راپل زمان بسیار کمتری برای نصب تجهیزات و راه‌اندازی صرف می‌شود و نیازی به پرداخت هزینه برای نصب داربست ندارد.

انواع خدمات نمای ساختمانی توسط راپل کار

با استفاده از راپل، خدمات متنوعی می‌توان برای نمای ساختمان‌ها ارائه کرد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • نورپردازی نما
 • نماشویی
 • آب‌بندی نما
 • رنگ‌امیزی نما
 • پیچ و رولپلاک نما
 • نصب حلب کنار ساختمان

در ادامه درباره هرکدام توضیحاتی ارائه می‌کنیم.

 

نورپردازی نما بدون داربست

یکی از کاربردهایی که راپل برای نمای ساختمان دارد، اجرای نورپردازی آن است. بهترین زمان برای اجرای نورپردازی نما زمانی است که ساختمان در حال ساخته‌شدن است. اما برای ساختمان‌هایی که چند سال از عمر آن‌ها می‌گذرد نیز می‌توان نورپردازی نما انجام داد. راحت‌ترین راه برای نورپردازی نما، استفاده از راپل و بدون داربست است. این کار توسط تکنسین‌هایی که در زمینه برقکاری حرفه‌ای هستند در کوتاه‌ترین زمان انجام خواهد شد.

نماشویی بدون داربستنماشویی توسط راپل کار

اگر نمای ساختمانی که در آن زندگی می‌کنید، کثیف شده و تصمیم دارید آن را بشویید، می‌توانید از خدمات راپل در گیلان استفاده کنید. این انتخاب موجب می‌شود که نیازی به نصب داربست نداشته باشید و هزینه اضافی بابت آن پرداخت نکنید. همچنین با استفاده از راپل می‌توان به نقاط صعب‌العبور دسترسی پیدا کرد و نمای ساختمان را با دقت شست.

 

آب‌بندی نمای ساختمان توسط راپل کار در گیلان

اگر نمای ساختمان شما ترک خورده یا آب از طریق آن به دیوارهای داخلی نفوذ کرده است، وقت آن رسیده که آن را آب‌بندی کنید. آب‌بندی نمای ساختمان، باید با توجه به جنس نما انجام شود تا بیشترین کارایی را داشته باشد. برای انجام آب‌بندی ساختمان، می‌توانید از راپل استفاده کنید و سرعت اجرای آن را بالا ببرید. دکتر عایق، به‌عنوان بهترین و معتبرترین ارائه‌دهنده خدمات راپل در شمال کشور، می‌تواند آب‌بندی ساختمان را با مناسب‌ترین هزینه و بالاترین کیفیت برای شما انجام دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

رنگ‌آمیزی نمای ساختمانی توسط راپل کار

نمای سیمانی ساختمان‌ها در اثر عوامل مختلفی مانند آلودگی هوا، گرد و غبار، بارندگی، نور خورشید و غیره، ممکن است کدر شود یا تغییر رنگ دهد. رنگ‌آمیزی نمای چنین ساختمان‌هایی، می‌تواند موجب زیبایی و جذابیت مجدد آن‌ها شود. راحت‌ترین راهی که برای رنگ‌آمیزی نمای ساختمان وجود دارد، استفاده از راپل است.

پیچ و رولپلاک با راپلپیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست

ساختمان‌ها با نمای سنگین، بهتر است سنگ‌ها پیچ و رولپلاک شوند. زیرا با وجود داشتن اسکوپ، سیم مفتول پشت سنگ‌ها در اثر عوامل مختلفی چون بارندگی و رطوبت، دچار زنگ‌زدگی می‌شود. به‌همین‌دلیل احتمال جداشدن سنگ نما و سقوط آن وجود دارد. از این رو پیچ و رولپلاک نمای ساختمان یک امر ضروری است تا مانع بروز حوادث ناگوار و جبران‌ناپذیر شود. راپل، بهترین روشی است که می‌توانید پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را انجام دهید. زیرا خیلی سریع انجام می‌شود و مقرون‌به‌صرفه است.

برای آشنایی با پیچ و رولپلاک ساختمان بدون داربست این مطلب را مطالعه کنید

انواع خدمات نمای ساختمانی توسط راپل کار

با استفاده از راپل، خدمات متنوعی می‌توان برای نمای ساختمان‌ها ارائه کرد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • نورپردازی نما
 • نماشویی
 • آب‌بندی نما
 • رنگ‌امیزی نما
 • پیچ و رولپلاک نما
 • نصب حلب کنار ساختمان

در ادامه درباره هرکدام توضیحاتی ارائه می‌کنیم.

 

نورپردازی نما بدون داربست

یکی از کاربردهایی که راپل برای نمای ساختمان دارد، اجرای نورپردازی آن است. بهترین زمان برای اجرای نورپردازی نما زمانی است که ساختمان در حال ساخته‌شدن است. اما برای ساختمان‌هایی که چند سال از عمر آن‌ها می‌گذرد نیز می‌توان نورپردازی نما انجام داد. راحت‌ترین راه برای نورپردازی نما، استفاده از راپل و بدون داربست است. این کار توسط تکنسین‌هایی که در زمینه برقکاری حرفه‌ای هستند در کوتاه‌ترین زمان انجام خواهد شد.

نماشویی بدون داربست

نماشویی توسط راپل کار

اگر نمای ساختمانی که در آن زندگی می‌کنید، کثیف شده و تصمیم دارید آن را بشویید، می‌توانید از خدمات راپل در گیلان استفاده کنید. این انتخاب موجب می‌شود که نیازی به نصب داربست نداشته باشید و هزینه اضافی بابت آن پرداخت نکنید. همچنین با استفاده از راپل می‌توان به نقاط صعب‌العبور دسترسی پیدا کرد و نمای ساختمان را با دقت شست.

 

آب‌بندی نمای ساختمان توسط راپل کار در گیلان

اگر نمای ساختمان شما ترک خورده یا آب از طریق آن به دیوارهای داخلی نفوذ کرده است، وقت آن رسیده که آن را آب‌بندی کنید. آب‌بندی نمای ساختمان، باید با توجه به جنس نما انجام شود تا بیشترین کارایی را داشته باشد. برای انجام آب‌بندی ساختمان، می‌توانید از راپل استفاده کنید و سرعت اجرای آن را بالا ببرید. دکتر عایق، به‌عنوان بهترین و معتبرترین ارائه‌دهنده خدمات راپل در شمال کشور، می‌تواند آب‌بندی ساختمان را با مناسب‌ترین هزینه و بالاترین کیفیت برای شما انجام دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

رنگ‌آمیزی نمای ساختمانی توسط راپل کار

نمای سیمانی ساختمان‌ها در اثر عوامل مختلفی مانند آلودگی هوا، گرد و غبار، بارندگی، نور خورشید و غیره، ممکن است کدر شود یا تغییر رنگ دهد. رنگ‌آمیزی نمای چنین ساختمان‌هایی، می‌تواند موجب زیبایی و جذابیت مجدد آن‌ها شود. راحت‌ترین راهی که برای رنگ‌آمیزی نمای ساختمان وجود دارد، استفاده از راپل است.

پیچ و رولپلاک با راپل

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست

ساختمان‌ها با نمای سنگین، بهتر است سنگ‌ها پیچ و رولپلاک شوند. زیرا با وجود داشتن اسکوپ، سیم مفتول پشت سنگ‌ها در اثر عوامل مختلفی چون بارندگی و رطوبت، دچار زنگ‌زدگی می‌شود. به‌همین‌دلیل احتمال جداشدن سنگ نما و سقوط آن وجود دارد. از این رو پیچ و رولپلاک نمای ساختمان یک امر ضروری است تا مانع بروز حوادث ناگوار و جبران‌ناپذیر شود. راپل، بهترین روشی است که می‌توانید پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را انجام دهید. زیرا خیلی سریع انجام می‌شود و مقرون‌به‌صرفه است.


اجرای حلب ساختمان بدون داربست

نصب حلب کنار ساختمان بدون داربست

با استفاده از راپل، می‌توانید عملیات نصب حلب کنار ساختمان را خیلی دقیق و در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهید. تکنسین‌های دکتر عایق، آموزش‌های لازم در زمینه نصب این حلب‌ها را دیده‌اند و می‌توانند این کار را به نحو احسنت انجام دهند.

در سال‌های اخیر، راپل برای انجام کارهای ساختمانی، متداول شده و نیاز به استفاده از داربست را از بین برده است. امروزه دسترسی با طناب برای عایق‌کاری نمای ساختمان، پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان، شستشوی نمای ساختمان‌های بلند و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد.

دکتر عایق با سال‌ها تجربه در زمینه خدمات راپل در گیلان و شمال کشور، آماده است تا بهترین تکنسین‌های خود را به ساختمان مورد نظر شما اعزام کند و خدماتی باکیفیت با مناسب‌ترین قیمت به شما ارائه دهد. برای هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.