تمیز کردن پنجره‌ یک راه عالی برای به نمایش گذاشتن خانه شما است. همچنین راه خوبی برای صرفه جویی در هزینه و محیط زیست است، زیرا نیازی به تعویض پنجره ندارید. با این حال، تمیز کردن پنجره ها به سادگی پاشیدن مقداری آب و پاک کردن آنها نیست. در واقع، اگر پنجره‌های خود را به‌درستی تمیز نکنید، ممکن است بیشتر ضرر کنید تا سود.


با این حال، هنگام تمیز کردن پنجره‌های خود به راحتی می‌توانید چند اشتباه رایج را مرتکب شوید که منجر به کار نامطلوب می شود. این راهنما به شما کمک می کند تا از این مشکلات جلوگیری کنید تا بتوانید پنجره‌های خود را تمیز نگه دارید.

استفاده از انواع مختلف پاک کننده‌ها برای تمیز کردن پنجره

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که افراد هنگام تمیز کردن شیشه‌های خود مرتکب می‌شوند، استفاده از نوع نادرست تمیزکننده است. بسیاری از پاک کننده‌های خانگی خیلی خشن هستند و می توانند به پنجره های شما آسیب برسانند. در عوض، از یک پاک کننده ملایم که مخصوص پنجره ها ساخته شده است استفاده کنید.
وقتی صحبت از تمیز کردن پنجره‌ها می شود، چند نوع پاک کننده مختلف وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. با این حال، همه پاک کننده‌ها یکسان ایجاد نمی‌شوند. در ادامه چند اشتباه رایج وجود دارد که باید هنگام تمیز کردن پنجره‌ها از آنها اجتناب کنید.

 1. از استفاده از مواد شیمیایی خشن خودداری کنید.
  مواد شیمیایی شدید می توانند به پنجره‌های شما آسیب برسانند و تمیز کردن آنها را در آینده دشوارتر کنند. در عوض، یک پاک کننده ملایم را انتخاب کنید که پوشش محافظ پنجره های شما را از بین نبرد.
 2. آبکشی را فراموش نکنید.
  مهم است که بعد از تمیز کردن پنجره‌ها با آب و صابون، آنها را بشویید. این کار به حذف هر گونه باقیمانده کمک می‌کند و از پایانی بدون رگه اطمینان حاصل می‌کند.
 3. از مواد ساینده استفاده نکنید.
  مواد ساینده می‌توانند پنجره‌های شما را خراش دهند و آنها را کسل کننده نشان دهند. در عوض، از یک پارچه یا اسفنج نرم استفاده کنید تا به پنجره‌های خود آسیب نرسانید.

از این اشتباهات رایج اجتناب کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 1. استفاده از پاک کننده اشتباه
  همه پاک کننده‌های شیشه یکسان ساخته نمی‌شوند. برخی از آنها حاوی آمونیاک هستند که می تواند به درزگیرهای پنجره آسیب برساند. به دنبال پاک کننده‌ای باشید که به طور خاص برای پنجره‌ها و سطوح شیشه‌ای طراحی شده باشد.
 2. عدم استفاده از پارچه بدون پرز
  پرز از یک پارچه معمولی می‌تواند رگه‌ها و لکه‌ها را پشت سر بگذارد. برای جلوگیری از این مشکل از یک پارچه بدون پرز یا یک پارچه میکروفیبر استفاده کنید.
 3. تمیز کردن در نور مستقیم خورشید.
  آفتاب می‌تواند باعث شود که پاک کننده خیلی سریع تبخیر شود و رگه‌ها و لکه هایی از خود به جای بگذارد. به جای آن یک نقطه سایه برای تمیز کردن انتخاب کنید.
 4. به درستی آبکشی نمی‌کند.
  پاک کننده را با آب تمیز بشویید تا رگه نزند. حتما سطح را با دستمال بدون پرز کاملا خشک کنید.
 5. فراموش کردن صفحه
  فراموش نکنید که صفحه های پنجره خود را تمیز کنید! آنها می توانند به اندازه خود شیشه کثیف شوند. قبل از شستشو با آب و صابون از یک برس نرم یا ضمیمه جاروبرقی برای از بین بردن گرد و غبار و زباله استفاده کنید.
 6. اسپری پاک کننده روی خاک و گرد و غبار
  اشتباه رایجی که افراد هنگام تمیز کردن پنجره‌های خود مرتکب می‌شوند این است که مقدار زیادی ماده تمیزکننده روی خاک و گرد و غبار پاشیده می‌شو که منجر به رگه‌هایی می‌شود که می‌تواند به روکش پنجره‌های شما آسیب برساند و درخشش کمتری نسبت به قبل از تمیز کردن آن‌ها داشته باشد!اسپری کردن پاک کننده روی خاک و گرد و غبار نیز باعث ایجاد رگه هایی می شود زیرا پاک کننده به خوبی جذب سطح نمی شود – در عوض، روی شیشه می ریزد و رگه های بیشتری نسبت به قبل ایجاد می کند!
 7. نادیده گرفتن شیشه پاک کن.
  شیشه پاک کن‌ها می توانند بخش مهمی از تمیز نگه داشتن پنجره‌های شما باشند. اما اگر از محصولات مناسب استفاده نکنید، پنجره‌های شما هرگز به آن اندازه که می‌توانند تمیز نخواهند بود. و حتی اگر از یک محصول باکیفیت استفاده می‌کنید، ممکن است همچنان نیاز به استفاده بیشتر از آن داشته باشید تا به نتایجی که می‌خواهید برسید.
  یکی دیگر از راه‌هایی که کم مصرف کردن شیشه پاک کننده می‌تواند منجر به تجمع کثیفی و کثیفی بر روی پنجره‌های شما شود، استفاده از یک پارچه نخی کهنه به جای اسکاچ یا ابزار تمیز کننده دیگر است. این در واقع می‌تواند بیشتر از اینکه خوب باشد آسیب وارد کند، زیرا وقتی صحبت از پاک کردن کثیفی و کثیفی از پنجره‌های شما می‌شود، به خوبی کار نمی‌کند. در عوض، از چیزی مانند پارچه میکروفیبر با لبه غیر ساینده استفاده کنید تا به آرامی تمام سطوح پنجره های خود را بدون خراشیدگی زیاد خشک کنید.
 8. استفاده از پارچه نخی کهنه برای خشک کردن پنجره‌ها
  پارچه نخی برای تمیز کردن پنجره‌ها یا سطوح دیگر خوب نیست زیرا خیلی زبر است که می‌تواند باعث خراشیدگی و آسیب به سطح شود. در عوض، از یک حوله یا اسفنج قدیمی که از سینک آشپزخانه یا حمام دور انداخته شده است استفاده کنید. آنها نرم و جاذب هستند بنابراین چیزی را خراش نمی دهند.
 9. پاک کردن با اسکاچ
  آبکشی برای از بین بردن آب از مکان های صعب العبور مانند خطوط دوغاب در کاشی ها و بین خطوط دوغاب در کف سنگی عالی است، اما اگر ندانید چگونه از آن به درستی استفاده کنید، می تواند خطرناک باشد. آبکشی فقط زمانی کثیفی را در اطراف پخش می کند که به طور نامناسب استفاده شود، بنابراین همیشه سعی کنید هنگام خشک کردن با اسکاج، سطح را لمس نکنید، مگر اینکه گزینه های دیگری (مانند حوله) در دسترس نباشد.
  یکی دیگر از اشتباهات تمیز نکردن صفحه های پنجره است. صفحه نمایش شما باید حداقل یک بار در ماه تمیز شود تا از تجمع کثیفی و زباله جلوگیری شود. از یک برس یا پارچه نرم برای جلوگیری از آسیب دیدن صفحه نمایش استفاده کنید.
  در نهایت، هنگام استفاده از نردبان برای تمیز کردن پنجره‌های خود مراقب باشید. بسیاری از مردم بر اثر سقوط از نردبان هنگام تمیز کردن شیشه‌های خود مجروح شده‌اند. مطمئن شوید که نردبان محکم در جای خود قرار دارد و زمانی که بالا می‌روید، شخصی آن را ثابت نگه دارد.

خدمات دسترسی با طناب بدون داربست

برای مشاوره رایگان، برآورد هزینه و انجام مشاوره نماشویی ساختمان، همین حالا با ایمن بالابران کهکشان تماس بگیرید

بهترین راه برای تمیز کردن پنجره

وسوسه‌انگیز است که خودتان پنجره‌های خود را تمیز کنید، اما در درازمدت زمان بیشتری را صرف خواهید کرد. بهترین زمان برای تمیز کردن پنجره‌ها زمانی است که آنها کثیف هستند.
هنگامی که صحبت از تمیز کردن پنجره‌ها می‌شود، دو نوع وجود دارد: افقی و عمودی. تمیز کردن پنجره‌های عمودی راحت‌تر از پنجره‌های افقی است، اما می‌توانند سخت‌تر باشند، زیرا زوایای و شکل‌های متفاوتی دارند.
بهترین روش این است که ابتدا از یک پارچه میکروفیبر مرطوب برای پاک کردن پنجره‌های عمودی استفاده کنید و سپس همین کار را برای پنجره های افقی انجام دهید. این به شما سطحی یکنواخت می‌دهد تا کثیفی در گوشه‌ها یا کناره های پنجره گیر نکند. فقط مطمئن شوید که از آب یا صابون زیاد استفاده نمی‌کنید – آب زیاد باعث می شود رگه‌هایی روی پنجره شما باقی بماند و صابون زیاد باعث می شود فیلمی روی پنجره شما باقی بماند که به راحتی پاک نمی‌شود.

برای تمیز کردن پنجره کمک حرفه ای دریافت کنید

اگر می‌خواهید با تمیز کردن پنجره‌های خود در هزینه خود صرفه جویی کنید، ممکن است از نتایج ناامید شوید. تمیز کردن پنجره‌ها ممکن است ساعت‌ها طول بکشد و هزینه زیادی نیز به همراه داشته باشد. شما به چندین سطل آب و مقدار زیادی پارچه کهنه و همچنین مقدار زیادی روغن آرنج نیاز دارید. اگر تصمیم دارید شخص دیگری را برای این کار استخدام کنید، بدون نیاز به صرف زمان زیادی برای آن، در پول خود صرفه جویی خواهید کرد.
اگر برای تمیز کردن پنجره های خود کمک حرفه ای می خواهید، شرکت های زیادی وجود دارند که این خدمات را ارائه می دهند. آن‌ها افرادی دارند که در تمیز کردن پنجره‌ها تخصص دارند و در زمان مقرر بیرون می‌آیند و کار خود را به سرعت و کارآمد انجام می‌دهند و در عین حال به مشکلاتی که در مسیر ایجاد می‌شود رسیدگی می‌کنند. آن‌ها حتی می‌توانند از تجهیزات ویژه‌ای مانند اسکاج یا آب‌گیر استفاده کنند که به آنها کمک می‌کند شیشه را راحت‌تر از قبل تمیز کنند!