طبقات ساختمان باید با مواد پوشش کف مناسب با توجه به محل استفاده از آنها محافظت شود. این کفپوش ها البته به دلیل استفاده در فضای داخلی و خارجی متمایز و متنوع هستند. هدف اصلی سیستم کفپوش محافظت از کف سازه و ارائه ظاهری زیباست. به همین دلیل کفپوش برای هر مکان با مواد مختلفی انجام می‌شود.در حالی که مصالح کفپوش چوبی سخت که به پارکت معروف است، معمولا در مناطقی مانند منازل و ادارات ترجیح داده می‌شود، کفپوش PVC برای کف فضاهایی مانند سالن‌های ورزشی و زمین بسکتبال مناسب‌تر است. در کف‌های صنعتی، پوشش‌های کف اپوکسی ترجیح داده می‌شوند، در حالی که کفپوش‌های کاشی معمولا برای حمام و آشپزخانه استفاده می‌شوند.

انواع پوشش کف (کفپوش)

هنگامی که ترجیح داده شده ترین و اصلی ترین انواع پوشش کف را بررسی می کنیم، ابتدا با مواد زیر مواجه می‌شویم:

  • کفپوش اپوکسی
  • کفپوش پی وی سی
  • کفپوش پلی اورتان
  • کفپوش چند لایه
  • کفپوش سرامیکی
  • کفپوش کاشی

این مواد مناطق استفاده را مطابق با خواص خود ایجاد می کنند و کاربردهای کف توسط تیم های حرفه ای انجام می‌شود.

در صورت تمایل، اجازه دهید نگاهی عمیق تر به کفپوش اپوکسی، یکی از اصلی ترین محصولات کفپوش داشته باشیم و خواص آن را با هم در نظر بگیریم.

پوشش کف بر پایه اپوکسی چیست؟

امروزه کفپوش‌های اپوکسی یکی از پرطرفدارترین انواع کفپوش هستند. در حالی که پوشش‌های بتن اپوکسی با ظاهری زنده و روشن ظاهری زیبا را ارائه می‌دهند، کف بسیار محکمی را ارائه می‌کنند که در برابر ترافیک سنگین مقاوم است، ماندگاری طولانی دارد، تمیز کردن آسان، مقاوم در برابر مواد شیمیایی و مقاومت مکانیکی است.

به لطف این ویژگی های سودمند، کفپوش های پایه اپوکسی را می توان در صنایع مختلف مانند کارخانه ها، محل های بارگیری، آشیانه های هواپیما، پارکینگ ها و بیمارستان ها استفاده کرد. بنابراین می‌توان گفت که کف‌پوش‌های مبتنی بر اپوکسی به‌عنوان یک ماده پوشش‌دهنده کف با منطقه کاربردی گسترده ظاهر می‌شوند.

مواد کفپوش اپوکسی دارای محتوای سازگار با محیط زیست است که حاوی حلال نیست. به همین دلیل است که این محصولات را می توان با خیال راحت در داخل خانه استفاده کرد و طیف وسیعی از محصولات را برای نیازهای مختلف مانند مواد اولیه و پوشش کف به کاربر ارائه داد.

قیمت مواد کفپوش چقدر است؟

هر نوع کفپوش دارای مقیاس قیمت متفاوتی است. به عنوان مثال، قیمت های متفاوتی بین مواد کفپوش پارکت و مواد کفپوش PVC به دلیل عملکرد و محتوای محصول ارائه می شود. به همین ترتیب، قیمت ها و عملکردهای متفاوتی بین مواد پوشش کف اپوکسی و پلی یورتان وجود دارد. شما می توانید برای اطلاعات دقیق تر و قیمت مواد کفپوش اپوکسی و پلی اورتان باومرک با تیم فنی باومرک تماس بگیرید.

کلینیک ساختمانی دکتر عایق ارائه کننده محصولاتی است که بر پایه مواد اپوکسی و پلی اورتان مناسب برای کفپوش هستند. این مواد علاوه بر محافظت از کف در برابر عوامل خارجی، به دلیل خاصیت ضدآب خود به عنوان یک مانع نیز عمل می‌کنند و استفاده طولانی مدت از این مواد را تضمین می کنند.

مواد اپوکسی و پلی یورتان به دلیل ساختاری که دارند بادوام، ماندگار و مناسب برای کاربردهای صنعتی هستند.

دکتر عایق بر روی سطوح معدنی بتنی و سیمانی، در مناطقی که در معرض بارهای متوسط و سنگین مانند کارخانه‌ها، انبارها، بارگیری، آشیانه‌های هواپیما، در مناطق مرطوب مانند بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها، آشپزخانه‌های صنعتی، صنایع غذایی و دارویی، حرارتی هستند، کار می‌کند. و نیروگاه های برق آبی، نمایشگاه ها، پارکینگ ها، طبقات مراکز خرید و بسیاری از مناطق مورد استفاده دیگر. زیرا دکتر عایق دارای طیف گسترده ای از محصولات پوشش کف اپوکسی با ویژگی هایی است که باید ترجیح داده شود.