نوار ضد آب با چسبندگی محکم به سطح اعمال شده، به ضد آب شدن ساختمان کمک می‌کند. با اعمال در قسمت های کاربردی مانند اتصالات و همچنین در مکان هایی مانند درها و پنجره ها که آب و هوا می تواند وارد ساختمان شود، یک سیستم ضد آب کامل ایجاد می کند.

نوارهای عایق رطوبتی بر پایه قیر یا بوتیل تولید می شوند که به صورت سرد اجرا می شوند، یک طرف آن با فویل آلومینیومی یا مواد معدنی رنگی و طرف دیگر با چسب پوشانده می شود. پوشش محافظ روی آن برداشته شده و به سطح کاربرد چسبانده شده و محافظت آنی را فراهم می کند.

نوار ضد آب برای چیست؟

عایق رطوبتی در آماده سازی ساختمان هایی که ساخته شده اند از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورت عدم وجود عایق رطوبتی، آب به دلیل بارندگی یا هر دلیل دیگری وارد سازه ساختمان می شود. بنابراین کپک، پوسیدگی و خوردگی ممکن است رخ دهد.
این امر منجر به کاهش دوام ساختمان ها می شود. نوارهای عایق رطوبتی یکی از پرکاربردترین مواد عایق رطوبتی مکمل برای افزایش مقاومت سازه ای ساختمان ها هستند.

نوارهای ضد آب را می توان بر اساس قیر یا بوتیل تولید کرد. این مواد به دلیل مواد شیمیایی در ساختارشان خاصیت ضدآب دارند. آنها محکم به سطح اعمال شده می چسبند و از ورود آب از این سطوح به ساختمان ها جلوگیری می کنند. بنابراین، ساختمان ها از نشت آب محافظت می شوند و از افت احتمالی عملکرد جلوگیری می شود.

نوار ضد آب برای چه مواردی استفاده می شود؟

هدف اصلی استفاده از نوارهای عایق رطوبتی محافظت از ساختمان در برابر آب با ایجاد حائل بین ساختمان و آب است. نوارهای ضد آب برای حل این مشکلات جریان در جاهایی که رطوبت و جریان هوا در پوشش ساختمان وجود دارد مانند درها، پنجره ها، سوراخ های میخ استفاده می شود.

همچنین می توان از آنها در سیستم های سقفی برای جلوگیری از نشتی ناشی از بارندگی استفاده کرد. همچنین می توان از نوار عایق رطوبتی در مکان هایی مانند حمام، آشپزخانه، تراس، بالکن و سرویس بهداشتی که عایق رطوبتی حیاتی است استفاده کرد.

همچنین، عایق آب را می توان با نوارهای ضد آب تهیه کرد، که کاربرد عملی را در اتصالات متحرک، انتقال لوله، تعمیر ترک در استخرها و جاهایی که چنین عایق رطوبتی مهم است، ارائه می دهد.

علاوه بر این، برای اطلاع از اهمیت عایق رطوبتی در فونداسیون ساختمان می توانید به مطالب دیگری با عنوان چرا عایق رطوبتی در پی ساختمان اهمیت دارد نگاهی بیندازید؟

سطوح کاربرد نوار ضد آب

نوار عایق رطوبت با کاربردی بودن و قابلیت استفاده آسان بر روی سطوح مختلف، محصولی بسیار سودمند است. تمامی نوارهای عایق رطوبتی باومرک بدون در نظر گرفتن چوب، فلز، شیشه، گچ یا بتن می توانند عملاً به سطوح مختلف بچسبند و سطح ایده آلی از عایق رطوبتی را ارائه دهند.

مزایای استفاده از نوار ضد آب

نوار ضد آب با مزایایی که دارد از نظر عایق رطوبتی متمایز است، زیرا یک راه حل فوری و طولانی مدت عملی و مبتنی بر نیاز ارائه می دهد. پس مزایای استفاده از نوار ضد آب چیست؟

نوارهای عایق رطوبتی که برای جلوگیری از ورود آب به سازه ساختمان استفاده می شود، به دلیل اینکه علاوه بر استفاده آسان، عملکرد بسیار خوبی از نظر هجوم آب را ارائه می دهند، بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع نوار عایق رطوبتی باکیفیت باومرک که با آخرین تکنولوژی تولید شده اند، نتایج عالی را بر روی هر سطحی ارائه می دهند. به دلیل ساختار انعطاف پذیری که دارد حتی می توان از آن بر روی سطوح منحنی استفاده کرد. به لطف نوار ضد آب خود چسب، فویل آلومینیومی و سطوح روکش شده معدنی، مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش را نیز فراهم می کند.

مزایای استفاده از نوار عایق رطوبتی را در بالا ذکر کردیم، اما نکاتی نیز وجود دارد که باید در انتخاب نوار عایق رطوبت مورد توجه قرار گیرد. انتخاب نوار عایق رطوبتی مناسب برای افزایش عایق رطوبتی و کیفیت ساختمان ضروری است.

بنابراین، تعیین جایی که به نوار ضد آب نیاز دارید و ویژگی های محصول مورد نظر، تصمیم شما را آسان تر می کند. به عنوان مثال، می توانید معیارهایی را تعیین کنید که نیازهای شما را برآورده کند، مانند عملکرد هوای سرد، محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش یا چسبندگی بالا، و سپس می توانید نوارهای ضد آب را انتخاب کنید که این معیارها را برآورده کنند.