آب بندی فلاورباکس یکی از کارهای مهم در نگهداری روف گاردن و جعبه گلدان است. فلاورباکس می تواند ظاهر کلی خانه یا باغ را با افزودن رنگ سبز به هر فضای بیرونی بهبود بخشند. با این حال، اگر به درستی آب بندی نباشند و در برابر آب آسیب‌پذیر شده و ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. برای اطمینان از دوام و محافظت از گیاهان در برابر آسیب احتمالی آب، آب بندی بودن فلاورباکس بسیار مهم است.

جلوگیری از نشت آب به داخل سازه و ایجاد آسیب یکی از دلایل کلیدی برای آب بندی فلاورباکس است. آب می تواند چوب یا سایر مواد مورد استفاده برای ساخت فلاورباکس را پوسیده و سازه را ضعیف و ناپایدار کند. همچنین ممکن است آب به خاک نشت کند و در نتیجه گیاهان داخل جعبه غرق در آب شده  و در نهایت گیاهان در اثر پوسیدگی ریشه از بین  بروند. برای محافظت از سازه فلاورباکس و گیاهان داخل آن، آب بندی فلاورباکس بسیار مهم است.

نشانه‌های نشت آب در جعبه کاشت چیست؟

در حالی که ممکن است آب همیشه روی سطح ظاهر نشود، یافتن نشتی آب در فلاورباکس می‌تواند چالش برانگیز باشد. پر کردن فلاورباکس با آب و بررسی اینکه آیا آب از کناره‌ها یا پایین آن نشت می‌کند، یکی از روش‌های بررسی نشتی آن است. فلاورباکس را می‌توان با استفاده از یک تکه پلاستیک یا یک سینی زیر آن آزمایش کرد که آیا آب روی سطح جمع می‌شود یا خیر. اگر آب وجود داشته باشد، به احتمال زیاد از جعبه گلدان نشت می‌کند و باید تعمیر شود.

آب بندی فلاورباکس چگونه است؟

برای جلوگیری از آسیب رساندن آب به ساختمان‎ها ، ضد آب بودن دیوارهای حائل و فلاورباکس بسیار مهم است. اگر آب در شکاف‌های بین بلوک‌ها یا آجرهای مورد استفاده برای ساخت آنها نفوذ کند، فلاورباکس و دیوارهای حائل می‌توانند به مرور زمان ضعیف یا حتی از بین بروند. این سازه‌ها را می توان با استفاده از یک غشای ضد آب روی سطح، ضد آب ساخت که از نشت آب به داخل اتصالات جلوگیری می‌کند.

چگونه فلاورباکس آجری و جعبه‌ کاشت بتنی را ضد آب کنیم؟

جعبه‌های کاشت ساخته شده از بتن، بلوک‌های بنایی و آجری نیز می‌توانند ضد آب شوند تا از آسیب آب جلوگیری شود. این مواد به دلیل ماهیت متخلخل و توانایی جذب آب، ممکن است در نهایت تجزیه شده و فرو بریزند. این سازه‌ها را می‌توان با استفاده از یک غشای ضد آب جعبه کاشت بر روی سطح، ضد آب کرد که مانع از نفوذ آب به منافذ مواد می‌شود.

چگونه مواد عایق رطوبتی مناسب را برای جعبه کاشت انتخاب کنیم؟

برای جعبه‌های کاشت ، انتخاب مواد ضد آب مناسب برای اطمینان از کارآمد بودن و ماندگاری عایق رطوبتی بسیار مهم است. انتخاب محصولی که با نوع عایق رطوبتی استفاده شده و جنس جعبه کاشت سازگار باشد ضروری است.

چگونه گلدان فضای باز را ضد آب کنیم؟

یک راه خوب برای تضمین کارآمد بودن و ماندگاری عایق رطوبتی روی فلاورباکس در فضای باز، استفاده از مواد ضد آب بدون درز روی آنها است. سطح جعبه کاشت با نوعی غشای معروف به مواد عایق رطوبتی بدون درز پوشیده شده است که بدون درز است و تضمین می‌کند که کل سطح محافظت می‌شود و برای جلوگیری از نفوذ آب از هر گونه شکاف در عایق رطوبتی کمک می‌کند.
در نتیجه، ضد آب کردن جعبه های کاشت گامی مهم برای اطمینان از ماندگاری آنها و محافظت از گیاهان در برابر آسیب آب است. مهم است که نشت آب در جعبه‌های کاشت را شناسایی کنید و اقداماتی را برای تعمیر یا ضد آب آنها انجام دهید تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. به طور کلی، ضد آب کردن گلدان های فضای باز یک گام مهم برای حفظ خاک و گیاهان داخل آن است.

جمع بندی

دلایل آب بندی فلاورباکس عبارتند از:
فلاورباکس بتن را می‌توان ضد آب کرد تا از ایجاد شکاف‌هایی که باعث نفوذ آب به نواحی اطراف و نفوذ به قسمت‌های داخلی می‌شود، در صورتی که در مجاورت کار نهایی داخلی باشد، جلوگیری شود.
عایق رطوبتی از نشت آب بر روی تراس، سطوح سنگفرش شده یا بام تهرانی محافظت می‌کند. رطوبت بیش از حد باعث ایجاد آلرژی های قارچی و باکتریایی می‌شود.
با ضد آب کردن جعبه های کاشت بتنی خود، سلامت گل‌ها، سبزیجات یا هر چیز دیگری را که تصمیم به کاشت آن دارید حفظ کنید، عایق رطوبتی به افزایش عمر کاشت شما کمک می کند.
گلدان‌های ضد آب به حفظ و نگهداری مناطق اطراف کمک می‌کند. قطعا سطح زیرین آسیب می بیند، اما عایق رطوبتی تضمین می‌کند که چمن، نمای چوبی یا پاسیو بتنی شما خشک بماند.
بهترین روش برای اطمینان از اینکه گلدان‌های شما به درستی عایق رطوبتی هستند این است که از یک متخصص کمک بخواهید تا سیستم عایق رطوبتی مناسب برای کاشت را انتخاب و نصب کند.

لطفا در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ایمن بالابران کهکشان (دکتر عایق )خوشحال خواهد شد که به شما کمک کند.

خدمات دسترسی با طناب بدون داربست

برای مشاوره رایگان، برآورد هزینه و انجام آب بندی فلاورباکس، همین حالا با ایمن بالابران کهکشان تماس بگیرید