عایقکاری نمای ساختمان در برابر آسیب آب بسیار مهم است. دیوارهای خارجی هر سازه‌ای از شکننده‌ترین اجزای آن است زیرا در معرض عناصر متفاوت قرار داشته و ممکن است در معرض آسیب آب قرار گیرند. نشت آب می‌تواند به طور جدی به ساختار ساختمان آسیب برساند و نیاز به تعمیرات گران قیمت داشته باشد و حتی سلامت ساکنان را هم به خطر بیندازد. اینجاست که عایقکاری رطوبتی نما مطرح می‌شود.


درک اهمیت عایقکاری رطوبتی نما می‌تواند به شما در حفظ ساختار خود، صرفه جویی در تعمیرات گران قیمت و حفظ یک محیط زندگی یا کار ایمن و سالم کمک کند، صرف نظر از اینکه صاحب خانه یا مستاجر باشید.

عایقکاری نمای ساختمان چیست؟

تکنیک عایق رطوبتی برای جلوگیری از آسیب آب به بیرون ساختمان است. به منظور جلوگیری از ورود آب به سازه، مانعی بین دیوارهای خارجی و آب تعبیه شده است. هنگامی که آب به دیوارهای خارجی ساختمان نفوذ می‌کند، می تواند منجر به آسیب های ساختاری، رشد قالب و تعمیرات پرهزینه شود.
ضد آب کردن دیوارهای خارجی یک اقدام پیشگیرانه مهم است که می‌‎تواند به حفظ یکپارچگی ساختاری ساختمان و رفاه ساکنان آن کمک کند. آماده سازی سطح، استفاده از غشاها، افزودنی های عایق رطوبتی، و به ویژه مواد عایق رطوبتی پودری با افزودنی های بتن متبلور، نصب سیستم زهکشی و پرکردن پشتی مراحل متداول در این فرآیند هستند.
صاحبان ساختمان می‌توانند هزینه‌های انرژی را کاهش دهند، از آسیب آب جلوگیری کنند و طول عمر سازه های خود را با ضد آب کردن دیوارهای خارجی ساختمان افزایش دهند.

دلایل ایجاد نشت آب در دیوارهای خارجی چیست؟

در گیلان، عیب رایج برای مالک ساختمان، نشت آب از دیوار خارجی است؛ نشت آب از طریق دیوارهای خارجی معمولا ناشی از بارندگی شدید و دیوارهای آجری تک لایه است. بیش از ۸۰ درصد از مشکلات نشت آب ناشی از ترک های دیوار آجری است. رطوبت زیاد و بارندگی شدید باعث تشدید نشت از طریق دیوار خارجی می‌شود.

علل رایج نشت آب از طریق دیوارهای خارجی چیست؟

  • رطوبت
  • نفوذپذیری و جذب مواد
  • درزهای ساختمانی دیوار
  • افزایش رطوبت ناشی از عمل مویرگی
  • ترک های دیوار و اتصالات شکاف های جداسازی
  • سازه های لانه زنبوری در گچ یا بتن

روش‌های عایقکاری نمای ساختمان چیست؟

دیوارهای خارجی را می توان با ترکیب انواع روش ها و مواد ضد آب کرد. تکنیک های زیر برای عایق کاری دیوارهای خارجی محبوب ترین هستند:

  1.  آماده سازی سطح سطح نماهایی که عایق بندی خواهند شد ابتدا باید تمیز شده و برای عایق رطوبتی آماده شوند. این روش مستلزم تمیز کردن سطح دیوار از زباله هایی مانند خاک و گرد و غبار است. علاوه بر این، برای جلوگیری از تراوش آب از طریق خطوط ترک، درمان ترک ها باید انجام شود.
  2.  استفاده از مواد عایق رطوبت این تکنیک برای درزگیری دیوارهای بیرونی از هرگونه مایعی که ممکن است با آنها تماس پیدا کند استفاده می‌شود. علاوه بر تکنیک‌های سنتی‌تر مانند غشاهای ضد آب، پودر کریستالی و افزودنی‌های مایع با تشکیل ساختار کریستالی نامحلول در منافذ و ترک‌های مویرگی بتن، در غیرقابل نفوذ کردن بتن بسیار خوب عمل می‌کنند.

تضمین ما برای شما

ایمن بالابران کهکشان (دکتر عایق) به عنوان یک متخصص پیشرو در عایقکاری نمای ساختمان متعهد به اطمینان از استانداردهای با کیفیت بالا و رضایت کامل است. تمامی خدمات عایق رطوبتی ما با گارانتی برای آرامش خاطر مشتری همراه است. ما مطمئن هستیم که بهترین انتخاب برای انجام پروژه شما برای ضد آب کردن دیوارهای خارجی و حل مشکل نشتی هستیم.
برای دریافت مشاوره رایگان و مشاوره تخصصی در مورد چگونگی حل مشکل نشتی دیوار خارجی ملک خود، همین حالا با ما تماس بگیرید.

خدمات دسترسی با طناب بدون داربست

برای مشاوره رایگان، برآورد هزینه و انجام عایقکاری نمای ساختمان، همین حالا با ایمن بالابران کهکشان تماس بگیرید