تعمیرات ساختاری و تعمیرات عمومی چه تفاوتی با هم دارند؟ هیچ دو کار تعمیراتی شبیه هم نیستند زیرا هیچ دو ساختمانی شبیه هم نیستند. گاهی اوقات یک کار دستی ساده انجام می شود، در حالی که گاهی تعمیرات ساختاری مورد نیاز است. ما می خواهیم برای شما روشن کنیم که تعمیر ساختاری و تعمیر کلی دو چیز متمایز هستند که نباید با هم استفاده شوند.

منظور تعمیرات عمومی چیست؟

تعمیرات عمومی شامل کارهایی مانند وصله‌های ساده است که در اثر فرسودگی روزمره ایجاد می‌شوند. تعمیر پنجره‌ها و درهای شکسته، لولاهای کابینت شل و سایر کارهای ساده نجاری در این دسته قرار می‌گیرند. همچنین می‌تواند برای جایگزینی آجرهای جدا شده روی دیوارها یا یک قطعه فولادی زنگ زده از سقف اعمال شود. ی‌تواند به معنای تعمیر آجرها و دیوارهای آسیب‌دیده در اثر ضربه‌های ماشین یا رفت و آمد ساکنان باشد.

تشخیص اینکه کدام مشاغل تحت تعمیر کلی قرار می گیرند ممکن است چالش برانگیز باشد.با این حال، یک قانون اساسی این است که اگر کارهای مورد بحث ساده، بدوی و به راحتی با ابزار دستی ثابت شوند، امکان تعمیم خوبی وجود دارد.

منظور تعمیرات ساختاری چیست؟

تعمیر  ساختاری به طور قابل توجهی پیچیده تر است. شامل انجام تعمیرات اساسی، ترمیم و سایر وظایف در تلاش برای تقویت یکپارچگی ساختاری رو به زوال ساختمان و یا جنبه هایی است که دارای عوارض جانبی هستند. می تواند شامل بهبود پنجره برای بهبود گرمایش و آلودگی صوتی یا ترمیم سرطان بتن باشد. نمونه‌های دیگر تعمیرات بامهای تهرانی یا سقف شیروانی و یا بالکن‌هایی است که نشتی دارند و باید تعمیر و عایقکاری شوند.

به طور خلاصه، تعمیر ساختاری شامل کارهای اصلاحی گسترده و کامل است.

اهمیت تمایز بین تعمیر کلی و تعمیر ساختاری ؟

شما باید بتوانید تخمین بزنید که پروژه بازسازی چقدر طول می‌کشد. تعمیرات معمولی را می‌توان در چند ساعت یا چند روز به پایان رساند، اما تعمیرات ساختاری، بسته به مقیاس ساختمان ممکن است هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی بیشتر طول بکشد. شما قادر خواهید بود با تخمین زمان مورد نیاز میزان تاثیر آن را بر عملیات خود بسنجید.

آیا تعمیرکار می تواند مشکل را در همان هفته بررسی کرده و آن را برطرف کند، یا باید بخشی از ساختمان خود را مسدود کنید تا متخصصان ساخت و ساز بتوانند مشکل را بررسی کنند؟ در صورت اولی، می‌توانید زمان بخرید تا ساکنان ساختمان را در مورد مشکل آگاه کنید و به خودتان زمان بدهید تا راه‌حل‌هایی را بیابید تا کارهای روزمره کارمندان یا مستاجرانتان را مختل نکنید.

البته بحث پول هم هست. شما باید هزینه های مربوط به کار ساختاری را با تعمیر و نگهداری معمولی مقایسه کنید.

ایمن بالابران کهکشان (دکتر عایق) می تواند به شما در حل مشکلات ساختاری ملک خود در زمینه خدمات تعمیر ساختمان‌های مسکونی و تجاری در گیلان کمک کند. در صورت نیاز به راه حل هایی برای سرطان بتن، تعمیر نما، عایق رطوبتی، تقویت فیبر کربن، حفاظت از بناهای میراثی، ارزیابی سازه و موارد مشابه که باید از مقررات و استانداردهای بهداشتی و ایمنی پیروی کنند، با کارشناسان ما مشورت کنید.

ما مشاوره رایگان ارائه می دهیم! لطفا در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

خدمات دسترسی با طناب بدون داربست

برای مشاوره رایگان، برآورد هزینه و انجام مشاوره تعمیر و نگهداری ، همین حالا با ایمن بالابران کهکشان تماس بگیرید