روکش استخر از لوازم ضروری برای تمامی اپراتورهای استخر به ویژه در فضاهای املاک و پذیرایی می‌باشد. با روکش مناسب استخر، منطقه استخر از حفاظت ایده آلی بهره مند می‌شود، در حالی که کاربران نهایی نیز مزایای متعددی دارند.

ویژگی‌های روکش استخر

به لطف مزایای مسئولیت پذیر، کارآمد، بهداشتی و ایمنی، پوشش استخر یکی از موارد ضروری برای اپراتورهای استخر است. روکش استخر راه حلی است که برای جلوگیری از اتلاف گرما و تبخیر آب استخر طراحی شده و همچنین در صورت عدم استفاده از تاسیسات، آب را گرم نگه می‌دارد. علاوه بر این، عایق‌های استخر می‌تواند بهداشت آب را بهبود بخشیده و محیط کلی امن‌تری را برای کاربران نهایی و اپراتورها فراهم کند.
در نهایت، روکش استخر یک عنصر ایمنی کلیدی است که از حوادث احتمالی و سقوط افراد در آب جلوگیری می‌کند. برخی از مدل‌ها همچنین می‌توانند با تبدیل شدن به یک تراس فضایی که در آن یکپارچه شده‌اند را بهبود بخشند که می‌توان از آن به روش‌های دیگری استفاده کرد.

۱۰ مزیت روکش استخر

استفاده از روکش‌های استخر به اپراتورها این امکان را می‌دهد که بدون توجه به میزان استفاده از استخر، ایمنی و بهداشت استخر خود را در تمام فصول سال تضمین کنند. این امر باعث افزایش طول عمر استخر و جبران سرمایه گذاری نصب آن در تاسیسات می‌شود.

در ادامه مهمترین دلایلی که چرا باید روکش استخر داشته باشید آورده شده است.

 •  ایمنی
  اول از همه، روکش‌های استخر ایمنی هر کاربری را که به محوطه استخر دسترسی دارد، افزایش می‌دهد. به لطف تخته‌های شناور که کل سطح آب را می‌پوشانند، از افتادن تصادفی بازدیدکنندگان (افراد یا حیوانات خانگی) در زمانی که اقدامات حفاظتی دیگری وجود ندارد، جلوگیری می‌شود. برخی از مدل‌ها همچنین می‌توانند سطوح ضد لغزش را برای ایمنی بیشتر در خود جای دهند.
 •  سازگاری و تطبیق پذیری
  هر فضا و اندازه‌ای که باشد، می‌توان روکش‌های استخر را متناسب با ابعاد دقیق مورد نیاز ساخت. یک روکش خودکار همچنین امکان شخصی سازی بهتر استخر شما را به طور کلی فراهم می‌کند. علاوه بر این، روکش‌های استخر را می‌توان به‌گونه‌ای طراحی کرد که از ابتدا بخشی از نصب باشد یا پس از آن به راحتی دوباره نصب شوند.
 • ماندگاری
  روکش‌های استخر برای دوام ساخته شده‌اند، اما در کل دوام بیشتری را برای محیط فراهم می‌کنند. به عنوان مثال، استفاده از روکش استخر در فضای بسته از تراکم در یک فضای بسته جلوگیری می کند و در نتیجه از آسیب به تجهیزات و مواد اطراف جلوگیری می کند. تمام اجزای پوشش استخر باید با مواد مقاوم در برابر خوردگی و ضد آب ساخته شوند.
 • کارآمد و پایدار
  پوشاندن استخر اتلاف حرارت را کاهش می‌دهد که به نوبه خود به این معنی است که انرژی کمتری برای گرم کردن مجدد آب صرف خواهید کرد، که به معنای صرفه جویی در هزینه صرف نظر از سیستم گرمایشی است که در حال حاضر وجود دارد.
  همچنین تا ۸۰ درصد از تبخیر جلوگیری می‌کند و رطوبت زدایی و ورودی آب جدید را کاهش می‌دهد. برای استخرهایی که دارای سیستم ضدعفونی شیمیایی هستند، تبخیر کمتر به معنای صرفه جویی در استفاده از محصولات شیمیایی نیز هست. علاوه بر صرفه جویی در هزینه، برای محیط زیست نیز بهتر است.
 • کم نگهداری و بهداشتی
  راه حل پوشش استخر امکان دسترسی آسان به موتور و قطعات متحرک آن را فراهم می‌کند و از نظر عملیاتی آن را به گزینه‌ای کم تعمیر و نگهداری تبدیل می‌کند. کاهش میزان ذرات معلق و جلوگیری از ریزش کثیفی و زباله در آب، نگهداری و تمیز نگه داشتن استخر شما را آسان تر می‌کند.
 • صرفه جویی در بودجه
  پوشش‌های استخر که به عنوان موانع حرارتی مانع از دست دادن گرما و تبخیر می‌شوند، می‌توانند صرفه جویی زیادی در هزینه‌ها ایجاد کنند. نه تنها نیازی به پر کردن آب ندارید، بلکه در محصولات تصفیه آب مورد نیاز برای گندزدایی و در هزینه گرم کردن آب صرفه جویی خواهید کرد.
  صرفه جویی در مصرف آب، کاهش تشکیل جلبک‌ها و ریزش ذرات در آب و کاهش نیاز به فیلتراسیون، همگی از اثرات مثبت بودجه برای صاحبان استخر هستند.
 • نصب سریع
  به لطف استفاده از قطعات کاملا پیش ساخته که راه اندازی آنها زمان بسیار کمی می‌برد، نصب روکش استخر آسان و سریع است.
 •  آسان برای استفاده
  روکش‌های استخر سبک هستند و از سیستم رول‌آپ خودکار بهره می برند. اینها بی صدا هستند و باز و بسته شدن آنها را سریع و آسان می‌کند.
 •  قابلیت اطمینان و راحتی کاربر
  روکش‌های استخر آب را در دمای مطلوب نگه می‌دارند و باعث می‌شوند کاربران راحت‌تر به آن اعتماد کنند.

ROI تسریع شده برای گزینه های Deckwell و Movable Floor

این مدل ها تطبیق پذیری استخر شما را افزایش داده و قابلیت استفاده آن را به حداکثر می‌رساند. شما می‌توانید از مزایای استخر برای سایر فعالیت های اقتصادی سودآور استفاده کنید – بنابراین، این می تواند اجاره پذیری استخر شما و فضای اطراف آن را دو چندان کند.
بهترین پوشش استخر برای مجتمع های ملکی و امکانات پذیرایی
عناصر ایمنی پوشش استخر با رعایت آخرین استانداردها همیشه در حال تکامل هستند. به عنوان مثال، روکش های اتوماتیک استخر، نیازهای استاندارد فرانسوی NF P90 308 را برآورده می کند و حداکثر ایمنی کاربر را تضمین می کند. ما این نوع را برای استخرهای املاک و مهمان‌نوازی توصیه می‌کنیم، زیرا به لطف غلتک موتوری تعبیه‌شده به راحتی می‌توان آن‌ها را جمع کرد یا باز کرد.
ساخته شده در نوارهای سفت و سخت موجود در رنگ های مختلف، نتیجه یک پوشش شناور است که بر روی کل سطح استخر قرار می گیرد و عایق حرارتی موثری را ارائه می دهد. می‌توانید از بین مدل‌های زیر آب، مدل‌های روی زمین یا برخی از مدل‌های تخصصی‌تر زیر را انتخاب کنید.

پوشش های استخر روی زمین

برای استخرهای موجود، این مدل‌ها ایده‌آل هستند، زیرا میل سیم پیچ آن‌ها را می‌توان در جای خود به عرشه استخر متصل کرد. سیستم باز کردن پوشش در بالای استخر قرار می گیرد، بنابراین همه عناصر به وضوح قابل مشاهده و در دسترس هستند.

روکش‌های استخر روی زمین با پوشش محافظ را می توان با نیمکتی ارتقا داد که نصب مکانیکی را پوشش می دهد و پوششی با کیفیت بالا ارائه می دهد.

پوشش‌های استخر زیر آب (در داخل زمین)

این مدل ها به طور کامل با استخر ادغام می شوند. مکانیسم غلتکی آنها در یک محفظه غرق شده جداگانه قرار دارد که توسط یک آجر یا یک پانل PVC از استخر جدا شده است.
بسته به نحوه راه اندازی سیستم عرشه غلتکی، دو نوع زیرمجموعه از پوشش های غوطه ور وجود دارد: عرشه خشک یا عرشه داخل زمین. پوشش استخر در هر دو حالت با آب تماس پیدا می کند و روی سطح شناور می‌شود.
پوشش‌های استخر داخل زمین نیز دارای سیستم‌های موتوری متفاوتی هستند، چه در گودال خشک و چه در شفت. قرار گرفتن موتور در یک گودال خشک باعث دسترسی بیشتر آن می شود، بنابراین برای استخرهای بزرگ در حال ساخت که نیاز به پوشش بزرگ دارند، ایده آل است. موتور در یک محفظه غرق شده جداگانه قرار می گیرد و هر دو محور غلتکی و پوشش در یک طرف داخل خود استخر قرار می گیرند. این سیستم تعمیر و نگهداری را آسان تر می‌کند.

موتورهای داخل شفت به دلیل نصب سریع و آسان برای استخرهای موجود توصیه می‌شوند. موتور در داخل محور غلتکی یکپارچه شده است و به راحتی می توان آن را در استخرهایی که از قبل تا ۶ متر عرض دارند نصب کرد.
روکش‌های استخر داخل زمین بهترین گزینه برای توسعه هتل‌ها و املاک و مستغلات هستند، زیرا براق هستند، در استخر ادغام شده و برای ظاهری شیک‌تر با محیط اطراف خود ترکیب می‌شوند.

مدل‌های مخصوص روکش استخر

علاوه بر مدل‌های کلاسیک پوشش استخر روی زمین و غوطه‌ور، گزینه‌های دیگری برای ارائه عملکرد و ویژگی‌های ایمنی عالی وجود دارد. همچنین باعث می شود آنها با جذابیت بصری عالی با محیط اطراف ترکیب شوند.

عرشه چوبی

Deckwell نسل جدیدی از تراس های متحرک در کیت هایی است که قبلا برای استخرهای شنا مناسب است. این راه حل مبتکرانه زیبایی شناسی، ایمنی و عملکرد را ترکیب می کند. زمانی که استخر بسته است و از استخر استفاده نمی‌شود، می‌توانید از یک فضای تراس اضافی لذت ببرید، در حالی که دارای یک عرشه شیک و محافظت کامل در برابر آب در زیر آن هستید.

Deckwell با تنظیم ایمن خود، در هر دو حالت باز و بسته، دارای دستگیره های قفل شونده است که به ناودانی های فلزی ثابت می شوند که به نوبه خود با سیمان شیمیایی روی زمین ثابت می شوند. این باعث می شود پوشش ایمنی فوق العاده و ضد تصادف باشد.

روکش استخر Deckwell از آلومینیوم با استحکام بالا ساخته شده است که تحت استاندارد Qualicoat SeaSide لاک زده شده است. سطح زیرین دارای پلی کربنات سلولی ۸ میلی متری است که به عنوان مانعی برای تبخیر آب در شیشه عمل می کند و از ورود آب باران جلوگیری می کند. این محافظت با واشرهای EPDM در اطراف محیط سکو تا زمین تکمیل می شود. در مجموع، یک طرح عایق بسیار موثر استخر ایجاد می کند.

کف متحرک

به جای استفاده از پوشش سنتی استخر، کف استخر متحرک این امکان را فراهم می کند تا چندین فعالیت را با اعماق مختلف آب انجام دهید.

این سیستم مبتنی بر یک پلت فرم متحرک است که در آب غوطه ور می شود و ارتفاع پوسته استخر را تغییر می دهد و چندین ناحیه از استخر را با عمق های مختلف ایجاد می کند.

علاوه بر این، تنظیم ارتفاع کف برای کاهش عمق استخر نیز به شما کمک می‌کند تا در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید و ایمنی بهتری داشته باشید. کف را می توان تا سطح آب حرکت داد و به یک پوشش استخر تبدیل شد و از فضای جدید برای اهداف دیگر استفاده کرد.

پوشش های استخر: یک افزونه بهینه برای افزایش عملکرد و اجاره استخر شما
خواه به دنبال پوشاندن استخر خود برای جلوگیری از کثیف شدن آب، ریزش زباله ها و یا کاهش دمای آب در هوای سرد هستید، پوشش های استخر همه اینها و موارد دیگر را ارائه می دهند.

اگر به دنبال راه‌حلی شیک‌تر و منعطف‌تر هستید تا استخر خود را از نظر اقتصادی باارزش‌تر کنید، پوششی برای آن باید هدف شما باشد. با طیف گسترده ای از انتخاب ها و قابلیت های موجود، آنها یک افزودنی ایده آل برای استخرهای مسکونی، مهمان نوازی یا تجاری در داخل و خارج از منزل هستند.