تعمیر و نگهداری در پالایشگاه‌های نفت و کارخانه‌های پتروشیمی، مالکان و پیمانکاران را به طور یکسان با چالش‌های ایمنی منحصر به فردی مواجه می‌کند. مواد موجود در این بخش بسیار خطرناک هستند ( مواد منفجره و قابل اشتعال، خورنده و سمی) طرح‌های پیچیده لوله کشی، مخازن تحت فشار، تجهیزات در حال چرخش، سازه‌ها و مخازن می‌تواند دسترسی به برخی از اجزای کلیدی را دشوار کند، به ویژه برای عیب یابی سریع و یا تعمیرات فوری.

از آنجایی که عواقب انتشار ناخواسته مواد بسیار خطرناک می‌تواند بسیار شدید و حتی کشنده باشد، استفاده از عملی ترین و ایمن ترین روش‌ها برای کار، نگهداری و تعمیرات در کارخانه‌ها و پالایشگاه‌های پتروشیمی بسیار مهم است. یک ارائه دهنده خدمات دسترسی با طناب واجد شرایط و با تجربه می‌تواند مزیت ارزشمندی را برای اپراتورهای پالایشگاهی و پتروشیمی ارائه دهد.

الزامات مدیریت ایمنی فرآیند OSHA تقریبا در هر جنبه‌ای از عملیات، نگهداری و ساخت و ساز در پالایشگاه و کارخانه پتروشیمی اعمال می‌شود. همه پرسنل تعمیر و نگهداری – داخلی یا پیمانکاران – باید در مورد کارهای خاصی که برای انجام آنها فراخوانده شده‌اند آموزش دیده و در جریان باشند. برای هر شغل، کارگران باید فرآیندهای مربوط به کارخانه، مواد خطرناک موجود در سیستم‌ها، وظایف، ابزارها و روش‌های کاری مورد استفاده، و مهم‌تر از همه اقدامات ایمنی و واکنش اضطراری برای کار را درک کنند.

دسترسی با طناب برای پالایشگاه و پتروشیمی

تکنیک های دسترسی با طناب می تواند یک رویکرد عالی برای بازرسی‌های بصری، آزمایش های غیر مخرب، نظارت بر خوردگی، کاربرد پوشش‌ها، تعمیرات تجهیزات ایمنی، تعمیر و نگهداری سیستم‌های روشنایی و حفاظت در برابر صاعقه و سایر کارهای در ارتفاع و مکان‌های صعب العبور ارائه دهد. برای مشتریان پالایشگاهی و پتروشیمی، یک پیمانکار واجد شرایط دسترسی به طناب طیف وسیعی از مزایا از زمان پاسخگویی سریع و تکمیل تا صرفه جویی در هزینه در مقایسه با داربست های سنتی، و ردپای کوچکتر و کمتر در محل را ارائه می‌دهد.

خدمات دسترسی با طناب برای پالایشگاه و پتروشیمی

انواع خدمات دسترسی با طناب، راپل، عملیات نجات (رسکیو) ویژه پالایشگاه‌ها و صنایع پتروشیمی را از ایمن بالابران کهکشان بخواهید.

چگونه می‌توانیم با تیم دسترسی به طناب خود، این مقررات سختگیرانه OSHA و دستورالعمل‌های اجرایی را رعایت کنیم؟
  • آموزش گسترده و پیگیری مداوم و مستندسازی – از جمله بررسی مهارت عملی
  • استفاده از ابزار و تجهیزات ذاتی ایمن برای جلوگیری از تخلیه الکتریسیته ساکن تصادفی
  • از طریق یک برنامه صدا برای اجرای ایمن کار در فضای محدود.
  • از طریق توجه ویژه به واکنش اضطراری و برنامه ریزی نجات (rescue)
استفاده از دسترسی با طناب برای پالایشگاه و پتروشیمی  مزایای زیادی دارد که شامل تمام موارد زیر می‌شود:
  • روی طناب، سریعتر از ساخت داربست و با هزینه کلی کمتر، می‌توانیم به جایی که نیاز داریم برسیم.
  • می توان از نقاط لنگر مطمئن روی سکوها یا سازه‌های پشتیبانی ابزار فرود (rig) کنیم
  • ما به سرعت به دودکش‌ها، مشعل‌ها، دریچه‌ها، لوله‌ها، مخازن، تانکر‌ها، سیلوها و سازه‌های بزرگ دسترسی داریم تا بازرسی و تعمیر ‌کنیم، در حالی که ایمنی خدمه خود و سایر کارگران را حفظ می‌کنیم.
  • برای کارهایی که نیاز به دسترسی به کمک جرثقیل دارند، ما تخصص in-house rigging داریم تا داربست‌های معلق را در ارتفاع قرار دهیم. ما همچنین در برنامه ریزی و
  • اجرای بالابرهای سنگین، به ویژه تعویض جزئی یا کامل یا تخریب دودکش‌ها و مشعل‌ها، تجربه داریم.
  •  ما قابلیت مشاهده از راه دور بی‌درنگ داریم که به ما امکان می‌دهد تصاویر را از دوربین‌های کلاه ایمنی تکنسین‌ها به مهندسان یا سرپرستان روی زمین منتقل کنیم.

هنگامی که پالایشگاه یا تاسیسات پتروشیمی شما نیاز به تعمیر و نگهداری، کنترل خوردگی، انطباق یا بازرسی ایمنی دارد، برای خدمات دسترسی طناب با شرکت ایمن بالابران کهکشان (دکتر عایق) تماس بگیرید. ما پاسخ اضطراری، برنامه‌های تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده و موارد دیگر را ارائه می‌دهیم.