عایق نانو استفاده کنیم مواد موجود در بحث مقاوم سازی نما مانند عناصر تشکیل دهنده آنها بیشتر از رزین ها و چسب ها تشکیل شده است و به دلیل عدم مقاومت در برابر اشعه خورشید و اجرا به صورت لایه ای مشکل ساز می‌شوند.

ولی موادی که واقعا نانو هستند و آزمایشگات sem مبنی بر وجود نانو ذره در مواد داشته باشند با نفوذ در ابعاد نانو به متریال ساختمانی هم کیفیت بالایی ایجاد میکنند و هم با توجه به مقاومت بالای دمایی و ساختار مقاوم در برابر اشعه های خورشید در گذر زمان نه تغییر رنگ می دهند و نه مشکلی از بابت آب بندی ایجاد می شود.

قبل از اجرای عایق نانو رطوبتی نما باید تمامی بندهای کرمو تخریب و در آمده و بندها هم خشک شده باشند و سطح کاملا تمیز باشد. سپس اقدام به فرچه زنی کل سطح کنید.

آیا سطح اجرای نانو در نما باید خشک باشد؟

اگر سطح زیر کار حالت رطوبت و نم دار باشد امکان استفاده از نانوی نمایی وجود ندارد و بایستی کاملا خشک باشد
اگر سطح ‌نمناک ‌باشد‌ سطح را تمیز و خشک کنید و سپس با نانو نمایی خالص سطح را اجرا کنید طوری که مواد از آن چکه نکند و به صورت جذبی اجرا کنید.

 

تفاوت عایق نانو با ایزوگام چیست؟

حتما می دانید زمانی که افراد از قیرگونی برای عایق کردن ساختمان خود استفاده می کنند، در معرض چه خطراتی هستند.

برای استفاده از قیرگونی، عایقی که به صورت جامد است تحت حرارت بالا به مایع تبدیل شود و بعد از آن مورد استفاده قرار گیرد.

این کار می تواند برای فردی که در حال نصب این نوع عایق است و همچنین کل ساختمان دارای خطرات زیادی باشد که خوشبختانه عایق نانو با این طور مسائل رو به رو نیست.

علاوه بر این عایق رطوبتی نانو به خوبی می تواند به میزان زیادی از نفوذ آب جلوگیری کند در حالی که عایق قیرگونی این امکان را ندارد و در برخی موارد پیشنهاد می شود که تا جایی که امکان دارد آب و یا برف روی این عایق جمع نشود.

در مورد نصب این دو عایق نیز باید به این نکته اشاره کرد در نصب عایق قیرگونی باید سطح کاملا تمیز و عاری از رطوبت باشد تا عایق بتواند به خوبی به سطح بچسبد.

این مسئله در مورد نصب عایق نانو مطرح نیست و همان طور که بیان شد مهم نیست سطحی که قصد عایق کردن آن را دارید چه جنسی است. این نوع عایق با وجود اینکه مانند ایزوگام در مقابل آفتاب خواهد بود، داغ نمی شود، باد نمی کند و همچنین از سطح جدا نمی شود.

همراهان عزیز در نهایت باید به این نکته اشاره کنم که قیمت نهایی عایق رطوبتی نانو در مقایسه با ایزوگام برای شما ارزان تر است.

شرکت بین المللی دسترسی با طناب ایمن بالابران کبیر می تواند در نصب این عایق به شما کمک کند.