پیدا کردن نشتی را در این مطلب بررسی خواهیم کرد چون بخش عمده‌ای از خسارت‌های ساختمانی گزارش شده هر ساله  مربوط به آب است. آب واقعا می‌تواند برای خانه شما خطرآفرین باشد، در حالی که در ابتدا به عنوان یک نیروی تهدید کننده تصور نمی‌شد. در نتیجه، شما به عنوان یک صاحب خانه در صورت وقوع نشت آب در خانه احتیاط کنید.

پنج روش اصلی برای تشخیص نشتی آب به شرح زیر است:

۱. دیوارها و سقف خود را بررسی کنید

علائم مختلفی وجود دارد که باید در مراحل اولیه نشت آب مراقب آنها بود. برای شروع، هرگونه لکه زرد یا قهوه ای روی سطوح شما نشانه رطوبت قابل توجهی در سمت پنهان است. معمولا وقتی آب وارد خانه شما می شود در مناطق سایه دار پشت دیوارهای شما جمع می شود. با پرورش یک محیط مرطوب، خرابی آسان تر می شود زیرا کپک می تواند در آنجا رشد کند. رنگ مواد زمانی که شروع به خراب شدن می کنند زرد یا قهوه ای می شوند.

اگر لایه‌ای از رنگ روی دیوارهای خود دارید، احتمالا پوسته پوسته می شود یا رنگ خود را از دست می دهد. در نتیجه، علاوه بر تغییر رنگ دیوارهای شما، در صورت کشف تکه های رنگ خشک شده روی زمین، احتمال آسیب آب به دیوارهای خود نیز وجود دارد.

بررسی رطوبت یک راه پیچیده‌تر برای ارزیابی دیوارها و سقف شما خواهد بود. شما می توانید از این ابزار برای اندازه گیری میزان رطوبت محیط اطراف استفاده کنید. سپس می‌توانید با مقایسه این مقدار با میانگین رطوبت در منطقه خود، تعیین کنید که آیا رطوبت در پشت دیوارهایتان تجمع غیرعادی وجود داشته است یا خیر.

برخی شرکتها از فناوری پیشرفته دوربین اسکن حرارتی مادون قرمز برای کمک به تشخیص مسئله رطوبت در ساختمان استفاده می‌کنند. دوربین مادون قرمز می تواند برای شناسایی مکان هایی که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست استفاده شود. برای تشخیص نشتی های پنهان در ساختمان، مانند رطوبت در دیوار داخلی استفاده می شود. علاوه بر این، دوربین مادون قرمز می‌تواند محل دقیق یا دقیق لوله آسیب‌دیده را فراهم کند و نیاز به کندن دیوارها و کف‌ها را که هزینه‌های بیشتری برای تعمیر دارد، کاهش دهد. مزایای دوربین مادون قرمز عبارتند از:

 • رطوبت یا نقاط نشتی را در سقف‌های مسطح، سقف، پشت دیوار و زیر زمین تشخیص می‌دهد.
 • نتیجه را می توان به سرعت مشاهده کرد.
 • موقعیت را می توان به سرعت شناسایی کرد.
 • روش تشخیص نشت کارآمد که اختلال را به حداقل رسانده و به ساختمان آسیب نمی‌رساند.

۲. اتاق زیر شیروانی را بررسی کنید

اتاق زیر شیروانی بالاترین سطح یک خانه است و مستقیم زیر سقف قرار دارد. جای تعجب نیست که سقف شما سطوح بیرونی خانه شما هستند که در معرض شرایط آب و هوایی مانند باران و باد قرار دارند و بنابراین بیشتر در معرض نفوذ آب هستند. در نتیجه، منطقه ای از اتاق زیر شیروانی شما است که به احتمال زیاد شواهد نشتی را در آن کشف خواهید کرد.

هنگام بررسی اتاق زیر شیروانی خانه خود یک چراغ به همراه داشته باشید تا بتوانید به سرعت نقاط مرطوبی که دارای کپک یا جلبک هستند را تشخیص دهید. به عنوان یک جایگزین، مراقب مناطق مرطوب باشید و به بوی کپک زدگی در آن منطقه توجه کنید. اگر مناطق مرطوبی را کشف کردید، آنها را برچسب بزنید تا متخصصان ضد آب هنگام تعمیر نشتی سقف شما، آنها را بررسی کنند.

۳. عایق بندی سقف خود را بررسی کنید

اگر مناطق مرطوب در اتاق زیر شیروانی خود را پیدا کردید، برای پیدا کردن نشتی کاری که باید انجام دهید این است که به عایق سقف خود نگاه کنید.
با جستجوی شکاف‌هایی که ایجاد شده، ترک خورده و پرکردگی های آسیب دیده شروع کنید. همه اینها نشانه هایی از نقاط ورود احتمالی برای بارندگی به خانه شما هستند. اگر سقف شما قبلا ضد آب شده است، باید مواد عایق را بررسی کنید.
بازرسی سقفی که عایق رطوبتی شده است ساده تر از سقفی است که عایق رطوبتی نشده است. دلیل این امر این است که مواد عایق بیشتر از خود سقف محو می شوند.

۴. هر گونه اجسام خارجی یا زباله را بررسی کنید

اکثر خانه ها دارای ناودان هستند که به سرعت هر آب ریخته شده را از محل دور می کند. فرود اجسام خارجی یا زباله ها یک اشکال ناودان است. این امر به ویژه زمانی صادق است که برگ هایی که در مسیر یا در مناطق زهکشی مشخص شده فرود آمده اند. این اشیاء سیستم زهکشی را مسدود می کنند و جریان آب را از خانه شما کاهش می دهند.

حوضچه زمانی اتفاق می افتد که آب به سرعت مورد انتظار تخلیه نشود. Ponding اصطلاحی برای توسعه استخرهای آب در نمای بیرونی خانه شما است. این حجم از آب فشار زیادی به سیستم ضد آب خانه شما وارد می کند. با توجه به حجم یا زمان کافی، مطمئنا اجازه نشت مداوم آب را به خانه شما می دهند.

۵. بررسی نشت لوله

برای پیدا کردن نشتی نه فقط سطوح خارجی مانند سقف ، بلکه حتی منابع داخلی نیز ممکن است منجر به نشت آب شوند. شایع ترین نشت آب داخلی، نشت لوله است که ناشی از فشار داخلی بیش از حد یا مشکل تراز لوله است.

پیدا کردن نشتی لوله‌ها به سرعت با قطع منبع آب به خانه‌ و بستن کنتور آب برای حدود یک ساعت قابل بررسی است. اگر تغییرات محسوسی وجود داشته باشد، احتمالا لوله های خانه شما نشتی دارند.

رفع نشتی
هنگامی که نشتی در خانه خود پیدا کردید، باید قبل از رفع مشکل، با یک متخصص آب بندی تماس بگیرید تا خانه شما را به طور کامل بررسی کند. دانش آنها همچنین برای انجام تعمیر و نگهداری سیستم های عایق رطوبتی فعلی در ملک شما مورد نیاز است.

سیستم عایق رطوبتی تجاری

۱. سیستم غشایی ضد آب PVC

یک لایه غشای ضد آب PVC پس از تولید در کارخانه به صورت تک لایه در مزرعه مستقر می شود. این به صورت رول می آید و می توان آن را به صورت مکانیکی به زیرلایه سقف متصل کرد، به آن چسباند یا به صورت شل قرار داد. برای هر ساختمان مسکونی، تجاری یا صنعتی، غشاهای PVC مزایای مختلفی را ارائه می دهند. مهمتر از همه، طول عمر ساختمان را افزایش می دهد در حالی که نیاز به نگهداری و تعمیر کمی دارد.

۲. سیستم ضد آب پلی اوره

پلی اوره می تواند تمام ویژگی های مورد نظر زیر را به طور همزمان ارائه دهد:

 • واکنش سریع و مداوم و درمان – در چند ثانیه!
 • عدم حساسیت به رطوبت و دما در طول پردازش
 • خواص فیزیکی عالی کیفیت الاستومری
 • نفوذپذیری بسیار کم، از نظر هیدرولیتیکی پایدار است
 • پایداری حرارتی بالا
 • بسیار بادوام و محافظ در برابر خوردگی
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی
 • خیلی بیشتر

۳. سیستم ضد آب پلیمری لاستیکی

این یک مایع به راحتی قابل استفاده است که یک غشای ضد آب بدون درز انعطاف پذیر و ضد شکستگی را تشکیل می دهد و پلیمر لاستیکی مایع خود ترمیم می شود. می توان آن را روی سطوح افقی یا عمودی، هم در داخل و هم در خارج اعمال کرد. می تواند به طور مستقیم به لوله های لوله کشی PVC و فلزی متصل شود. دارای تا ۳ میلی متر حفاظت ضد شکستگی در برابر ترک های غیر ساختاری مانند ترک های انقباضی. غیر قابل اشتعال و فاقد حلال است.

لطفا توجه داشته باشید که پروژه های ذکر شده در بالا صرفا برخی از زمینه های تخصصی ما هستند. تخصص ما به منابع پروژه فوق محدود نمی شود. ما همچنین خدمات دیگری را برای سیستم های عایق رطوبتی سقف ارائه می دهیم که در بالا ذکر نشده است.

جمع‌بندی

به محض مشاهده نشتی با پیمانکار متخصص ضد آب خود تماس بگیرید. برای شناسایی منبع آب و ارزیابی خسارت، می توانند ارزیابی نشت انجام دهند. اقدام سریع می‌تواند به کاهش دامنه و هزینه تعمیر مورد نیاز کمک کند.

خدمات دسترسی با طناب بدون داربست

برای مشاوره رایگان، برآورد هزینه و انجام پیدا کردن نشتی، همین حالا با ایمن بالابران کهکشان تماس بگیرید