هنگام ساخت یا خرید یک ساختمان تجاری، یک زیرساخت یا حتی ایده ساخت یک مجتمع مسکونی برای اجاره یا فروش، بسیار مهم است که همیشه به یاد داشته باشید که تمام ساخت و سازها دارای روند فرسودگی هستند و به طور کلی، هر ساختمان های اطراف ما نیاز به فرآیندهای نگهداری و بررسی خاصی دارند تا اطمینان حاصل شود که در طول زمان تا حد ممکن دوام می آورد.

صرفه جویی در هزینه

در بسیاری از موارد، هزینه نگهداری معمولا هزینه‌های بسیار بالایی را به همراه دارد که تاثیر بسزایی در توسعه و رشد هر شرکتی دارد. کارهایی مانند استخدام پرسنل، سرمایه گذاری در ماشین آلات یا الزام افراد به کار تمام وقت معمولا برای مشاغل کوچک در جستجوی معاش بسیار پرهزینه است. در اینجا است که قدرت برون سپاری خدمات تعمیر و نگهداری و سودآوری که در مقایسه با سایر گزینه‌ها ارائه می دهد، مطرح می‌شود که به مردم اجازه می‌دهد تا با توجه به نیازهای ارائه شده در آن زمان، هزینه خدمات را بپردازند.

یک مورد بسیار رایج که در آن کسب این نوع مزایا ضروری است، کسب‌وکارهای کوچک مانند فروشگاه‌های خرده‌فروشی است که ممکن است به جای پرداخت تمام هزینه‌هایی که مستلزم داشتن سیستم تهویه مطبوع شما هستند، فقط خدمات تعمیر و نگهداری سیستم HVAC را استخدام کنند. یک تکنسین داخلی که به این کار اختصاص دارد. به این ترتیب می توان دریافت که یکی از سریع ترین و کارآمدترین راه ها برای حل یک مشکل خاص که در داخل شرکت ایجاد می شود، برون سپاری افراد حرفه ای است.

تجربه و تخصص

یکی از مهمترین مزیت هایی که در برون سپاری متخصصان به چشم می خورد این است که شرکت ها مجبور نیستند در صورت استخدام فرد جدید برای حل یک نوع مشکل، مراحل آموزشی و سازگاری را طی کنند.

برخورداری از خدمات یک متخصص در حوزه مورد نیاز به ما این امکان را می دهد که از دانش، تخصص و توانایی آنها برای شناسایی مشکلات و حل آنها در زمان بی سابقه استفاده کنیم. علاوه بر این، یکی از ویژگی‌های افرادی که سال‌ها در یک زمینه خاص تخصص دارند این است که می‌توانند همزمان خود را وقف چندین کار کنند که به ما امکان می‌دهد کارایی بیشتری داشته باشیم و از سهم خود بهره ببریم.

برای مثال کاربرد عملی این ویژگی ها در رستوران ها است، به جای داشتن یک تیم داخلی اختصاص داده شده به تعمیر هر یک از لوازم و ظروف که در اثر استفاده مداوم آسیب دیده اند، بسیار سودآورتر است که گروهی از متخصصان را برون سپاری کنیم. به طور خاص به این کار اختصاص داده شده است. این به ما این امکان را می دهد که مطمئن شویم افرادی که ابزارهای ما را تعمیر می کنند دارای سطح بالایی از آموزش هستند، بزرگی مشکلات را درک می کنند، تشخیص صحیح می دهند و به طور خلاصه، خدماتی را با رعایت استانداردهای کیفیت خاصی به ما ارائه می دهند. که به ما این امکان را می دهد که این تضمین را داشته باشیم که راه حل های ارائه شده برای شرایطی که پیش می آید مناسب است.

بر فعالیت های اصلی کسب و کار تمرکز کنید

در مورد برون‌سپاری خدمات تعمیر و نگهداری، کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند بدون نیاز به سرمایه‌گذاری زمان و منابع کارکنان برای حل مشکل، بر فعالیت‌های اصلی تجاری خود تمرکز کنند. از این نظر، صاحبان یا کارمندان یک کسب و کار می توانند بر ادامه انجام کلیه فعالیت هایی که به رشد کسب و کار کمک می کند تمرکز کنند، در حالی که شرکت برون سپاری به حل و فصل هر یک از مشکلات و ناراحتی های پیش آمده اختصاص دارد.

دسترسی به فناوری و ابزارهای پیشرفته

واضح است که برون سپاری به شرکت‌های دیگر به ما امکان می دهد به فناوری و ابزارهایی دسترسی داشته باشیم که ممکن است به دلیل هزینه های آنها از دسترس ما خارج باشد، بنابراین به ما این امکان را می دهد تا مشکلات خاصی را با دقت بیشتری تشخیص دهیم یا سایر موارد را پیش بینی کنیم تا اقدامات خاصی را انجام دهیم. و پروتکل هایی که به ما کمک می کند تا از آنها اجتناب کنیم یا اثرات منفی آنها را کاهش دهیم.

کاهش زمان خرابی و راندمان بیشتر

همانطور که بع تازگی اشاره کردیم، توانایی اجتناب از مشکلات عمده ضروری است تا بتوانیم اقدامات به موقع انجام دهیم و بنابراین از هر موقعیتی که باعث می شود شرکت تا حدی غیرفعال باشد، حداکثر کارایی را در روز کاری به حداکثر می رساند و امکان ایجاد سود بیشتری را فراهم می کند، اجتناب شود. این امر بیشتر به این دلیل است که ارائه دهندگان خدمات برون سپاری تعمیر و نگهداری معمولاً در هنگام نزدیک شدن به شرکت با مشکل و ارائه مناسب ترین راه حل ها بسیار سریع عمل می کنند و کل زمان لازم برای راه اندازی تجهیزات را کاهش می دهند.

صرفه جویی در هزینه و افزایش بهره وری از طریق برون سپاری

همانطور که قبلا ذکر شد، برون سپاری به شرکتی که به طور خاص به تعمیر و نگهداری و تعمیر اختصاص داده شده است به ما این امکان را می دهد که هزینه هایی را که در طول زمان برای نگهداری کل کارکنان صرفاً به تعمیر و نگهداری و تعمیر تجهیزات اختصاص داده می شود، به شدت کاهش دهیم. داشتن این نوع خدمات به آنها این امکان را می دهد که از پرداخت حقوق کل تیم ها صرف نظر کنند و صرفاً به متخصصانی که به حل مشکلات خاص اختصاص دارند برون سپاری کنند. هر شرکتی می تواند از عدم نیاز به استخدام یک تکنسین تمام وقت متخصص فقط در تعمیر تجهیزات تکنولوژیکی خود بهره مند شود.

دسترسی به دانش تخصصی و متخصصان واجد شرایط

دسترسی به دانش تخصصی و متخصصان واجد شرایط و دسترسی به افراد حرفه ای با تخصص گسترده از طریق برون سپاری می تواند طیف وسیعی از مزایایی را که در غیر این صورت برای ما در دسترس نخواهد بود، فراهم کند، از جمله موارد زیر:

طیف گسترده ای از تخصص

یکی از محدودیت‌های اصلی در مورد داشتن یک تکنسین تمام وقت این است که تخصص تکنسین ممکن است فقط به یک زمینه خاص محدود شود، بنابراین از نظر کارایی ممکن است توصیه‌کننده‌ترین کار نباشد. از سوی دیگر، خدمات برون سپاری به ما این امکان را می دهد که طیف گسترده ای از کارشناسان را متناسب با هر یک از نیازهای ایجاد شده داشته باشیم.

دانش خاص صنعت

صنایع و شرکت های خاصی وجود دارند که به دانش کاملاً خاصی نیاز دارند، چه در زمینه های خاص و چه در مورد روش صحیح پیاده سازی برخی از پروتکل ها یا کار با ماشین آلات، به عنوان مثال، استفاده از یک نوع خاص از تجهیزات.

انعطاف پذیری و مقیاس پذیری

در صورت لزوم، شرکت‌های کوچک می‌توانند قرارداد خود را با توجه به نیازهای جدید یا مشکلاتی که به وجود می‌آیند تغییر دهند و به آن‌ها اجازه می‌دهد انعطاف‌پذیری بیشتری در مورد داشتن طیف وسیع‌تری از متخصصان برای حل مشکلات داشته باشند.

در نتیجه، برون سپاری یک جایگزین بسیار مهم برای شرکت‌های کوچکی است که می‌خواهند توسعه و رشد دائمی خود را حفظ کنند، هزینه‌های تعمیر و نگهداری و تعمیر را به حداقل برسانند، که در بیشتر موارد معمولاً سرمایه‌گذاری قابل توجهی را نشان می‌دهند.

از این نظر، برون سپاری برای تعمیر یا نگهداری شرکت ها انعطاف پذیر، مقیاس پذیر است و امکان ترکیب افراد حرفه ای و استفاده از تخصص آنها را فراهم می کند.

مزایای برتر خدمات حرفه ای تعمیر و نگهداری ساختمان

هنگام ساخت یا خرید یک ساختمان تجاری، یک زیرساخت یا حتی ایده ساخت یک مجتمع مسکونی برای اجاره یا فروش، بسیار مهم است که همیشه به یاد داشته باشید که تمام ساخت و سازها دارای روند فرسودگی هستند و به طور کلی، هر ساختمان های اطراف ما نیاز به فرآیندهای نگهداری و بررسی خاصی دارند تا اطمینان حاصل شود که در طول زمان تا حد ممکن دوام می آورد.

از این نظر متوجه خواهید شد که قیمت ساختمان به مرور زمان افزایش می یابد، یعنی هزینه ها زمانی تمام نمی شود که کار و ساخت همان ساختمان به اوج می رسد، بلکه باید با یک سری کنترل ها و هزینه هایی که کاملا ضروری است، رعایت شود. تا اطمینان حاصل شود که می تواند قابل سکونت باقی بماند.

اگرچه این امر ممکن است آزاردهنده به نظر برسد و گاهی اوقات به عنوان هزینه ای غیرضروری تعبیر شود، اما در واقعیت امری ضروری است تا در نهایت مجبور به انجام کارهای اصلاحی و پروژه هایی که به دنبال اصلاح مشکلات ناشی از فرسودگی ساختمان هستند، نباشیم.

با در نظر گرفتن همه این موارد، در این مقاله هر آنچه که باید در مورد تعمیر و نگهداری ساختمان بدانید و مزایای اصلی که هنگام شروع به دست آوردن این نوع خدمات خواهید داشت را مورد بحث قرار خواهیم داد.

انواع تعمیر و نگهداری ساختمان

بدیهی است که نگهداری از یک ساختمان به شرایط خاصی که ارائه می دهد یا حتی آسیب های مورد بحث که قابل اثبات است بستگی دارد. اینها همچنین به عنوان سیاست های تعمیر و نگهداری شناخته می شوند و مهم است که بتوانیم هر یک از آنها را شناسایی کنیم تا بدانیم چه زمانی عاقلانه است که نوع خاصی از نگهداری را اعمال کنیم.

دانستن اینکه به چه نوع تعمیر و نگهداری نیاز دارید تنها راه برای اطمینان از یافتن راه حل مشکلات خود است، انجام نوعی تعمیر و نگهداری که برای آسیب یا وضعیت ساختمان مورد نظر مناسب نیست، می تواند منجر به مشکلات دیگری شود.

تعمیر و نگهداری اصلاحی

این نوع تعمیر و نگهداری لزوماً در رده اضطراری قرار نمی گیرد، زیرا ممکن است صرفاً مربوط به اصلاح نقصی باشد که باعث می شود عملکرد زیرساخت مطابق انتظار نباشد یا کیفیت ساختمان مورد نظر را به وضعیت اولیه بازگرداند. .

همانطور که از نامش پیداست، تعمیر و نگهداری اصلاحی صرفاً به دنبال حل مشکلات جزئی است، مانند بازگرداندن عملکرد ساختمان در برخی موارد که انتظارات ذکر شده از ابتدا را برآورده نکرده است یا اصلاح نقصی که اگرچه بر عملکرد کلی تأثیر نمی گذارد، اما باید حل شود تا ساختمان در شرایط عالی باشد.

با توجه به این موضوع، ذکر این نکته ضروری است که این نگهداری را می توان به دو نوع اصلی تقسیم کرد: تعمیر و نگهداری اصلاحی برنامه ریزی نشده و تعمیر و نگهداری اقدامات اصلاحی برنامه ریزی شده.

تعمیر و نگهداری اصلاحی برنامه ریزی نشده

تعمیر و نگهداری اصلاحی برنامه ریزی نشده با این واقعیت مشخص می شود که به صورت کاملاً تصادفی و پیش بینی نشده ایجاد می شود و دقیقاً به همین دلیل است که از قبل برنامه ریزی نشده است.

در شرکت‌های امروزی معمولاً بیشتر از آنچه که باید و با ثبات بیشتری انجام می‌شود، عمدتاً به این دلیل که تجار تمایل دارند تعمیر و نگهداری اصلاحی را به ندرت برنامه‌ریزی کنند و این منجر به خرابی‌های خاص یا افت عملکرد می‌شود که به طور قابل توجهی بر زیرساخت تأثیر می‌گذارد. در بلند مدت.

انجام تعمیرات اصلاحی برنامه ریزی نشده با احتیاط می تواند به طور قابل توجهی بر توسعه و رشد یک شرکت تأثیر بگذارد، می تواند برای میزان تولید و کیفیت نهایی محصول ارائه شده مضر باشد و علاوه بر آن مشکلات اساسی در ثبات اقتصادی سازمان ایجاد کند. نیاز به مقابله با هزینه های اضافی یا پیش بینی نشده

برای همه این موارد باید توجه داشت که همانطور که از نامش پیداست، این نوع تعمیر و نگهداری فقط باید زمانی انجام شود که کاملاً غیرمنتظره باشد، چه برای شرکتی که تعمیرات را انجام می دهد و چه برای شرکتی که دچار خرابی خود به خودی مورد نظر می شود.

نگهداری اصلاحی برنامه ریزی شده

تفاوت اصلی این نوع تعمیر و نگهداری با موارد ذکر شده در بالا در این است که به عنوان یک قاعده کلی، عملکرد ضعیف زیرساخت را می توان پیش بینی کرد یا ناهنجاری های قبلی مشاهده شده است که نشانه های واضحی از مشکلی در ساختمان است، به طوری که می توان ریتم معمول کار را حفظ کرد و مشکل را می توان در لحظه ای که در آن رخ می دهد حل کرد.

این کار به خوبی برنامه ریزی شده و از قبل فکر شده است، که امکان تشخیص قبلی را فراهم می کند و از از کار افتادن موقت ساختمان جلوگیری می کند، بنابراین کار و عملکرد تولیدی در طول زمان حفظ می شود و شرکت از عملکرد نادرست زیرساخت ناراحت نخواهد شد. .

این نوع نگهداری را می توان تحت شرایط مختلف یا به دلیل عوامل مختلف درخواست کرد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد: برنامه ریزی و استفاده بهتر از خدمات اولیه، جنبه های مربوط به کار و ایمنی سازه، خرابی یا ناراحتی واقعاً نشان دهنده یک مشکل نیست. مشکل برای هر کسی یا غیر جدی برای عملکرد کلی ساختمان، امکان تطبیق و بهینه سازی عملکرد در فرآیندهای تولید شرکت.

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه نوعی بازنگری است که باید به طور منظم، دوره‌بندی شده در زمان انجام شود، دقیقاً برای اتخاذ تدابیر امنیتی برای پیش‌بینی و به حداقل رساندن احتمال شکست یا افت عملکرد به‌طور غیرمنتظره، که می‌تواند توانایی‌های شرکت را تضعیف کند و زیان‌های قابل توجهی را نشان دهد. سطح مالی

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه باید همیشه با پروتکل خاصی مطابقت داشته باشد و تعداد دفعات آن باید بر اساس معیارهای شرکتی که سرویس را استخدام می کند، تعیین شود.

از آنجایی که مشخص است تمام عناصری که در داخل یک ساختمان قرار دارند و حتی آنهایی که آن را تشکیل می دهند در حال فرسودگی دائمی هستند، لازم است یک سری تعمیرات پیشگیرانه انجام شود که بتواند سطوح ایمنی شغلی را تضمین کند و از خرابی هایی جلوگیری کند. ممکن است در هر زمان یا برای بررسی عملکرد سیستم های پیچیده یا ماشین آلات سنگین رخ دهد.

اهمیت نگهداری به کار رفته در ساختمان

حیات یک ساختمان از لحظه ای که ایده شکل می گیرد شروع می شود و هر یک از مراحلی که باید تا زمان تحقق آن طی شود، مدت زمان متفاوتی خواهد داشت و باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت که تأثیرگذار و تأثیرگذار خواهد بود. برای رسیدن به نقطه نهایی تعیین کننده باشد.

با این حال، قابل توجه ترین و طولانی ترین مرحله در توسعه یک زیرساخت دقیقاً لحظه ای است که عملیات آن شروع می شود، قابلیت های آن بررسی می شود و جلسات تعمیر و نگهداری بسته به نوع تعمیر و نگهداری مناسب در آن زمان تعیین می شود.

این مرحله معمولا حدود ۴۰ سال طول می‌کشد، البته مشروط بر اینکه متولیان زیرساخت و متولیان آن به مرور زمان نگهداری مربوطه را سازماندهی کنند.

این یک واقعیت است که بررسی مداوم ساختمان، نه تنها برای اطمینان از برآورده شدن انتظارات و حفظ عملکرد آن در طول زمان، بلکه برای اینکه شرایط کاری تا حد امکان بهینه باشد و کارکنان در شرایط مناسبی قرار گیرند، ضروری است. محیط امن.

اکنون که این را می دانید، ضروری است که بتوانید تشخیص دهید که چه زمانی به یک نوع تعمیر و نگهداری نیاز دارید و در طول زمان و با توجه به شرایط زیرساخت خود یک سری بررسی ها را به درستی دوره بندی کرده باشید.