لایف لاین یک سیستم ایمنی جهت حفاظت از جان افرادی است که در ارتفاع مشغول فعالیت هستند که شامل اتصالات افقی و عمودی طناب‌ها و کابل‌ها است که توسط ابزارهای ایمنی به افراد مورد نظر وصل می شود.لایف لاین ها یکی از عوامل پیشگیری از سقوط است که به دو صورت عمودی و افقی طراحی و اجرا می گردد.

افقی

جهت جلوگیری از سقوط افرادی بکار می رود که نزدیک به لبه ی پرتگاه ها، روی بام، روی سطوح شیب دار و یا روی سازه ای افقی مانند اسکلت ساختمان مشغول به کار هستند.

عمودی

به منظور جلوگیری از سقوط افرادی تعبیه خواهد شد که مسیر حرکت و فعالیت آنها در راستای عمود است، مانند: دکل های مخابراتی، دکل های برقی، توربین های بادی، دودکش های بزرگ صنعتی، دکل کشتی ها، دکل های نفتی، ستون های عمودی ساختمان ها، برج های خنک کننده و …

 

لایف لاین  شامل طناب ( الیاف طبیعی و مصنوعی یا فولادی)، پایه های نگهدارنده، بست‌های محکم کننده، مهارکش و ضربه گیر یا شوک گیر می باشد؛ که در محل از پیش تعیین شده نصب می گردد. فرد هنگام کار در محل هایی که لایف لاین برای آن طراحی شده است، خود را توسط تسمه و قلاب و یا گیره به طناب آن متصل کره تا در هنگام برهم خوردن تعادل فرد به هر علتی از سقوط فرد جلوگیری نماید.

معمولا زمانی که بصورت مداوم و طولانی مدت در ارتفاع کار انجام می گیرد لایف لاین ها به صورت دائمی طراحی و اجرا می گردند و در صورت کوتاه مدت بودن زمان کار و یا نیاز به جابجایی سریع از لایف لاین های موقت استفاده خواهد شد.

مهندسان ایمنی و طراحان مجرب متناسب با میحط کاری و مقدار نیروی وارده و سازه های موجود، جایگاه های کاری و … نوع و نحوه نصب سیستم آن را طراحی نموده و تکنسین های شرکت ارتفاع کاران پیشگام میلاد با بهره گیری از تکنیک ها کار با طناب و کار در ارتفاع با تجربه و توان فنی و ابزار حرفه ای متخصص در امر اجرای سیستم لایف لاین خیالی راحت و خاطری آسوده را برای سرپرستان و شاغلین در ارتفاع فراهم می نماید.

بالابران کبیر مفتخر است که طراحی و اجرای انواع عملیات لایف لاین در استان گیلان و دسترسی با طناب در همه نقاط کشور را انجام می‌دهد