تعمیر و نگهداری ساختمان مجموعه اقدامات منظمی است که از تخریب و غیر قابل استفاده شدن ساختمان جلوگیری می‌کند. به طور مثال اگر رطوبت دیوار ها موجب ترک خوردن و ریختگی رنگ شده باشد، در مراحل اولیه با برطرف کردن علت نم، می‌توان از  انتشار نم به مکان‌های دیگر جلوگیری کرد.

تعمیر و نگهداری ساختمان چیست؟

یک ملک تجاری چیزی بیش از یک ساختمان و یک قطعه زمین است. یکی از سرمایه گذاری هایی است که پتانسیل درآمدزایی برای سالیان متمادی را دارد. نوع ساختمان، موقعیت ساختمان و همچنین وضعیت و ظاهر سازه، همگی بر درآمد بالقوه ای که یک ملک تجاری می تواند تولید کند تأثیر می گذارد. شما قطعاً می توانید وضعیت و ظاهر ساختمان را مدیریت کنید، حتی اگر همیشه نمی توانید مکان ساختمان یا طراحی واقعی آن را کنترل کنید.

یک روش آسان و مقرون به صرفه برای محافظت از سرمایه گذاری ارزشمند خود و تضمین پتانسیل درآمد آن برای سال های آینده، انجام تعمیرات منظم ساختمان توسط یک پیمانکار واجد شرایط و با تجربه است. تمیز کردن و تعمیرات منظم تجاری در نمای بیرونی و داخلی، فراتر از زیبایی شناسی ساده است تا اطمینان حاصل شود که ملک تجاری شما به خوبی نگهداری می شود و از آسیب، مسائل گران قیمت و نیاز به تعمیرات مداوم عاری است.

مزایای نگهداری و تعمیر ساختمان چیست؟

۱. تعمیرات اضطراری گران تر از مراقبت های معمولی است

شما همیشه هنگام استخدام یک پیمانکار یا کارشناس خدمات برای رسیدگی به مشکلی که قبلا به وجود آمده است، بیشتر از آن چیزی که اگر مشکل قبلا شناسایی و رسیدگی می شد، قبل از تبدیل شدن به یک وضعیت اضطراری، پرداخت می کنید. اگر نشتی ها زود کشف شوند، معمولا می توان بسیار ارزان تر تعمیر کرد. اما هنگامی که عناصر ساختاری توسط آب آسیب ببینند، تعمیرات بسیار گران تر می شود.

۲. تعمیر و نگهداری منظم مسئولیت بالقوه را کاهش می دهد

در صورتی که فردی در نتیجه آسیب صدمه ببیند، ساختمان‌های آسیب دیده، مسیرها، پارکینگ‌ها و حتی محوطه‌های ضعیف نگهداری شده، مسئولیت شما را بالا می‌برد. ساختمانی که به خوبی نگهداری می شود به میزان قابل توجهی کمتر مورد تخریب قرار می گیرد، به خصوص اگر محوطه به خوبی نگهداری شود، روشنایی امنیتی نصب شده باشد، و به نظر می رسد که شخصی فعالانه سازه را به عنوان یک کل نگهداری می کند.

۳. بودجه بندی برای هزینه های غیرمنتظره سخت است، اما بودجه بندی برای نگهداری برنامه ریزی شده ساده است

اگرچه نمی توان پیش بینی کرد که چه زمانی رویداد مهم آب و هوایی بعدی یا یک وضعیت اضطراری رخ می دهد، ساختمانهایی که به خوبی نگهداری شده اند اغلب آسیب کمتری نسبت به ساختمان هایی که قبلا آسیب دیده اند متحمل می شوند. یک برنامه منظم تعمیر و نگهداری کسب و کار شما را قادر می سازد تا به طور موثر و صحیح برای تمام نیازهای تعمیر و نگهداری خود بودجه بندی کنید.

۴. یک ساختمان به خوبی نگهداری شده، تصور مطلوبی از کسب و کار شما را منتقل می کند

تغییر برداشت اولیه تقریبا غیرممکن است. هنگامی که یک مشتری ملک تجاری شما را مشاهده می کند، نظری فوری در مورد مدیریت، حرفه ای بودن و نگرش کلی شما نسبت به کسب و کار شما ایجاد می کند. ساختمانی که به خوبی نمایش داده می شود و از آن مراقبت می شود، پیام بسیار مثبتی در مورد هر سه ویژگی می فرستد، در حالی که یک ساختمان کثیف، قدیمی یا فرسوده می تواند اولین برداشت بسیار منفی را ایجاد کند.

بررسی فرسودگی چگونه در تعمیر و نگهداری ساختمان کمک می‌کند؟

۱. بررسی فرسودگی چیست؟

بررسی فرسودگی اغلب به عنوان بررسی وضعیت قبل از ساخت نامیده می شود. قبل از شروع یک پروژه تخریب، ساخت و ساز یا توسعه، متخصص یک بررسی فرسودگی برای ارزیابی وضعیت ساختاری ساختمانها و سازه های اطراف انجام می دهد. ترک ها، نشست، حرکت، نشت آب، ریزش بتن، اعوجاج، و سایر عیوب ساختمانی در عکس ها همراه با یادداشت ثبت می شود.

هر گونه نقص ساختمانی که از زمان بررسی اولیه یا پس از ساخت ایجاد شده است توسط بررسی وضعیت پس از ساخت مشخص می شود.

۲. هدف از بررسی فرسودگی چیست؟

هدف از بررسی های فرسودگی یا بررسی وضعیت پیش از ساخت، ارائه یک برآورد دقیق از شرایط ساختمان ها قبل و بعد از ساخت است. در حالی که انتظار نمی رود ساخت و سازهای همسایه به هر ساختمان آسیب برساند، بررسی به عنوان یک اقدام پیشگیرانه انجام می شود. در صورت ادعای خسارت، گزارش بررسی تهیه شده توسط یک متخصص برای مالکان ساختمان، پیمانکاران و توسعه دهندگان مفید خواهد بود زیرا حاوی اطلاعات مستند در مورد وضعیت قبل از ساخت ملک است.

۳. کدام نوع ساختمان در این بررسی بررسی می شود؟

املاک تجاری و مسکونی و همچنین زیرساخت های شهرداری، عمده ترین انواع ساختمان هایی هستند که در طول بررسی فرسودگی مورد بررسی قرار می گیرند.

۴. چگونه پهپادها می توانند در بررسی خرابی کمک کنند؟

رویکردهای سنتی بازرسی  با تعدادی از مشکلات همراه است. این فرآیندها پرهزینه، زمان بر و پرخطر هستند. به همین دلیل، کسب و کارهای ساختمانی در حال حاضر به دنبال تکنیک های پیشرفته برای افزایش دقت و سادگی نظرسنجی خود هستند. در بخش ساختمان و توسعه، بازرسی‌های مبتنی بر هواپیماهای بدون سرنشین به عنوان یک الگوی جدید پدیدار شده‌اند، زیرا کارایی و کیفیت جمع‌آوری داده‌ها را تا حد زیادی افزایش داده و در عین حال سرعت و ایمنی را نیز افزایش داده‌اند. پهپادها برای بازرسی طیف وسیعی از دارایی‌ها، از جمله تحویل، عکس‌برداری هوایی، بررسی‌ها و بازرسی دارایی‌ها و موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها داده های بازرسی کامل و دقیق را تولید می کنند و اشتباهات ایجاد کننده خطای انسانی را کاهش می دهند.

 

۵. چگونه اسکن لیزری سه بعدی زمینی (TLS) می تواند به بررسی خرابی کمک کند؟

اسکن لیزری در Building Information Model (BIM). این اطلاعات ارزشمند را در یک پایگاه داده ساختمانی ثابت جمع آوری و مستند می کند که به عنوان پایه ای دقیق برای مهندسی، طراحی و ساخت و ساز عمل می کند. اتصال این داده ها به عملیات مدیریت تسهیلات، خطرات عملیاتی را از بین می برد و روند ساخت و ساز را تسریع می بخشد. این به مدیران تأسیسات و مالکان ساختمان اجازه می دهد تا کنترل کاملی بر سیستم های خدمات ساختمانی خود به شیوه ای بسیار به موقع، مؤثر و دقیق به دست آورند.

  • آیا می‌توانید تصور کنید که تمام عملکرد ساختمان، ویژگی‌ها، داده‌های در حال استفاده، برنامه‌های تعمیر و نگهداری و غیره را دیدی بیش از حد داشته باشید؟
  • آیا می توانید تصور کنید که بتوانید همه چیز را از یک دسکتاپ کنترل کنید و عملکرد چرخه عمر ساختمان را مدیریت کنید؟

۶. چگونه اسکن حرارتی مادون قرمز می تواند در بررسی خرابی کمک کند؟

دوربین مادون قرمز می تواند برای شناسایی مکان هایی که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست استفاده شود. برای تشخیص نشتی های پنهان در ساختمان، مانند رطوبت در دیوار داخلی استفاده می شود. علاوه بر این، دوربین مادون قرمز می‌تواند محل دقیق یا دقیق لوله آسیب‌دیده را فراهم کند و نیاز به هک کردن دیوارها و کف‌ها را که هزینه‌های بیشتری برای تعمیر دارد، کاهش دهد. مزایای دوربین مادون قرمز عبارتند از:

  • رطوبت، رطوبت یا نقاط نشتی را در سقف‌های مسطح، سقف، پشت دیوار و زیر زمین تشخیص می‌دهد.
  • نتیجه را می توان به سرعت تولید کرد.
  • موثر: منطقه/موقعیت را می توان به سرعت شناسایی کرد.
  • روش تشخیص نشت کارآمد: اختلال را به حداقل برسانید و به ساختمان آسیب نرسانید.

نتیجه
اگر به دنبال ارائه دهنده خدمات تعمیر و نگهداری ساختمان قابل اعتماد در گیلان هستید، لطفا در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ایمن بالابران کهکشان تماس بگیرید.

خدمات دسترسی با طناب بدون داربست

برای مشاوره رایگان، برآورد هزینه و انجام تعمیر و نگهداری ساختمان، همین حالا با ایمن بالابران کهکشان تماس بگیرید