به طور کلی تشخیص داده شده است که بهترین روش آماده سازی سطح در شرایط تعمیر و نگهداری که توسط مقررات یا شرایط مجاز است، گریت بلاست یا حتی UHP (هیدروبلاست با فشار فوق العاده بالا در صورتی که سطح دارای مشخصات لنگر زیرین باشد) است.
آماده سازی ابزار دستی و ابزار برقی همیشه به عنوان روشی در نظر گرفته شده است که استانداردهای آماده سازی سطح بسیار ضعیف تری را ارائه می‌دهد و بنابراین طول عمر پوشش نگهداری را کاهش می‌دهد. با این حال، یک تجهیزات ابزار برقی جدید معرفی شده است که قابل حمل است و تمیزی و مشخصات سطح را به چیزی نزدیک می کند که با تجهیزات ساب‌پاشی به دست می آید.

بریستل بلاستر

در نگهداری سازه های دریایی یا در خشکی در محیط های خورنده، نگرانی اصلی برای کاربر نهایی این است که سیستم پوشش اصلاحی چقدر دوام خواهد آورد. هنگامی که تعمیر و نگهداری در مناطقی انجام می شود که دسترسی به آن دشوار است، هزینه نگهداری می‌تواند تا ۲۰ برابر گران تر از زمانی باشد که پوشش به درستی در مغازه نگهداری شود. به همین دلیل ارزیابی روش‌های جایگزین برای آماده‌سازی سطوح اصلاحی برای عمر طولانی‌تر رنگ‌سازی نگهداری ضروری است. به طور سنتی برای مناطقی که ساب‌پاشی مرطوب یا خشک به SSPC-SP 5 – SP 10 (NACE No: 1-4 یا سوئدی SA 1, 2, 2.5, 3) امکان پذیر نبود، به این معنی است که استانداردهای SSPC SP3 یا SSPC SP11 تبدیل به استاندارد نرمال شده‌اند.

ابزار قدرت

خوب، برای آماده‌سازی سطح ابزار برقی قبل از رنگ‌آمیزی، یک هنجار جدید وجود دارد که آن را به شکل وایر برس می‌آیند. نشان داده شده است که Bristle Blasting پروفیل های سطحی نزدیک به سندبلاست را ایجاد می‌کند!
فناوری بریستل بلاست از یک سر چرخشی طراحی شده ویژه استفاده می‌کند که پوشش‌ها را حذف کرده و یک الگوی لنگر بر روی سطح فولادی تحت درمان ایجاد می‌نماید. این فرآیند نام خود را از موهای تیز و سخت گرفته است که پس از برخورد با سطح فورا جمع می‌شوند و نمایه‌ای از دهانه برخوردی ایجاد می‌کنند که شبیه به سطحی تازه منفجر شده بدون بزرگنمایی است. این روش با روش‌های سنتی‌تر آماده‌سازی مسواک زدن سیمی که در واقع علامت‌گذاری یا خط‌خط ایجاد می‌کنند، متفاوت است. اگرچه داده‌های مقایسه دقیقی در زمینه روش‌های مختلف در زمان نگارش در دسترس نیست، در حال حاضر تخمین زده می‌شود که بریستل بلاست با استانداردی مشابه SSPC SP11 می‌تواند چهار برابر بیشتر از سند بلاست طول بکشد.

تکنیک‌های مختلف آماده‌سازی ابتدا برای تاثیری که روی نیمرخ سطح دارند مورد ارزیابی قرار گرفتند، زیرا قبلا به عنوان شاخص بسیار خوبی از عملکرد پوشش و چرخه عمر دارایی نشان داده شده است. بریستل بلاست، وایربرس و گریت بلاست به عنوان تکنیک های آماده سازی سطح مورد ارزیابی قرار گرفتند و سیستم های ۴ و ۵ به کار گرفته شدند. پس از ۶ ماه آزمایش، همه پانل ها زنگ زدگی یا از هم گسیختگی رنگ را نشان ندادند.

بریستل بلاستینگ

از کارهای انجام شده، شکی وجود ندارد که تکنیک بریستل بلاست نشان داده است که می تواند تمیزی سطح را در شرایطی که نمی توان از سنگ ریزه استفاده کرد، بهبود بخشد. این را می توان از نظر بهبود چسبندگی سیستم های پوشش نگهداری به زیرلایه از طریق بهبود مشخصات سطح مشاهده کرد که در نتیجه منجر به بهبود مقاومت در برابر خوردگی در تست خوردگی چرخه ای ISO 20340 می شود.